4 października 2018, 9:41:44

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków oraz Urząd Miasta Tychy zapraszają młodzież do udziału w XXI Wojewódzkim Konkursie Historycznym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Legiony to żołnierska nuta”.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych (za wyjątkiem finalistów poprzednich edycji konkursu): - I kategoria: uczniowie 8. klas szkoły podstawowej i 3. klas gimnazjalnych, - II kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych. 

Szkoła lub placówka zgłasza jedną drużynę składającą się z dwóch uczestników (po przeprowadzeniu własnych eliminacji). Zespoły szkół mogą zgłaszać po jednej drużynie w każdej z kategorii. 2. Uczestników I kategorii obowiązuje wiedza z zakresu historii z lat 1794-1918, zaś uczestników II kategorii wiedza z lat 1908-1945 (polityka, kultura, gospodarka) w oparciu o podręczniki szkolne, atlasy historyczne oraz pozycje zawarte w szczegółowym regulaminie konkursu.

Wszystkie informacje na temat zgłoszeń do konkursu znajdują się w regulaminie załączonym do tej informacji. 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×