8 czerwca 2018, 11:20:21

26 lipca 2018, godz. 11.00
Muzeum Miejskie - Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9

Powstaje miasto!
Warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat


Uczestnicy obejrzą wystawę „Archiwum nowych miast. Tychy i Nowa Huta”, dowiedzą się więcej na temat autorów zdjęć oraz samych miast – „bohaterów” fotografii, poznają także, jakie idee przyświecały projektantom i urbanistom przy rozbudowie Tychów. Gość specjalny – Aleksander Krajewski – opowie o tym, jakie cele stawiać sobie powinien urbanista oraz czym charakteryzować się powinno modelowe miasto. Po części teoretycznej wcielimy się w rolę projektantów i pod okiem gościa stworzymy własne makiety wymarzonych miast.


Aleksander Krajewski - architekt, współzałożyciel i członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto, członek Zarządu katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Właściciel Pracowni Projektowej BLOMM, autor bloga o tej samej nazwie. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz poprawy jakości życia w miastach związane z rewitalizacją, partycypacją i zrównoważonym transportem.

Prowadzenie: Aleksander Krajewski, Anna Kura
Czas trwania: około 2 h

Wstęp wolny

Rezerwacja: Anna Kura, Dział Edukacji i Promocji – tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

fot. Muzeum Miejskie w Tychach

Powrót na stronę Lato w mieście 2018

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×