22 marca 2018, 12:38:7

Od 1 stycznia 2018 roku stworzona została możliwość wnioskowania o dodatkową formę Karty Dużej Rodziny – elektroniczną.

Forma ta ma wiele zalet – przede wszystkim członkowie rodzin wielodzietnych nie musza czekać kilku tygodni na wyprodukowanie Kart, jak to ma miejsce w formie tradycyjnej (plastikowej). Karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym pracownik Urzędu Miasta Tychy pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na Karty.

Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać nie tylko swoje Karty, ale także Karty pozostałych członków rodziny. Ponadto aplikacja umożliwiająca korzystanie z Karty w formie elektronicznej (mKDR) umożliwia łatwe i szybkie znalezienie najbliższych partnerów Karty Dużej Rodziny.

Wnioskowanie o Kartę elektroniczną nie jest trudne. Na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/karta oraz https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/ znajdują się wyczerpujące informacje dotyczące wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej. Ponadto w Biuletynie Informacji Publicznej znajduje się plik zawierający objaśnienia do wniosku, a także plik zawierający instrukcję wypełnienia załącznika wniosku ZKDR -04 Informacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzeniach mobilnych.

Dodatkowo wypełnienie wniosku o wydanie Kart Dużej Rodziny jest możliwe za pośrednictwem Portalu Informacyjno – Usługowego Emp@tia, taki sposób zajmuje znacznie mniej czasu, niż w formie tradycyjnej, w szczególności, gdy wniosek dotyczy jedynie domówienia Kart elektronicznych dla osób, które posiadają już Karty tradycyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz o kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta Tychy pod numerem telefonu 32 776 30 30.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×