7 lipca 2017 10:27

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES sprawdziło urzędy miejskie w województwie śląskim pod kątem dostępności do informacji miejskiej dla obcokrajowców. Tychy zajęły w nim 5 miejsce za Dąbrową Górniczą, Piekarami Śląskimi, Chorzowem i Jaworznem.

Monitoring prowadzony był w okresie od maja do grudnia 2016 roku we wszystkich 19 miastach na prawach powiatu w woj. Śląskim (Bielsko – Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory).

Badanie składało się z analizy strony internetowej urzędów, rozmowy telefonicznej, wizyty w urzędzie (podczas której zadawali pytania dotyczące możliwości wynajęcia mieszkania) i wysłania zapytania drogą elektroniczną w charakterze tajemniczego klienta.

Okazało się, że: 79% urzędów miast ma w siedzibie ogólnoświatowy symbol graficzny punktu informacyjnego, 32% urzędów miast zatrudnia osobę posługującą się językiem angielskim, która pracuje w punkcie informacyjnym. 95% urzędów miast odpowiedziało na zadane pytania. 83% urzędów miast opowiedziało na zadane pytania w czasie krótszym niż 30 minut. 17% urzędów miast odpowiedziało na zadane pytania w czasie 30- 60 minut. W jednym urzędzie miasta (Siemianowice Śląskie) nie uzyskano odpowiedzi na zadane pytania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.