Miasto

17 czerwca 2017, 10:53:20

Już w najbliższą niedzielę (18.06) na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści tej prestiżowej imprezy.

Stadion M Autor: ATVision

Stadion jest już gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie, na miejscu od kilu dni pracują przedstawiciele UEFA i PZPN, w gotowości są też wszystkie służby, które będą czuwały nad bezpieczeństwem kibiców (270 policjantów i blisko 60 strażaków) oraz ponad 100 wolontariuszy.

Na Stadionie Miejskim w Tychach zostaną rozegrane trzy mecze fazy grupowej – 16, 21 i 24 czerwca oraz 27 czerwca - półfinał.  Oprócz Tychów rozgrywki odbędą się w pięciu miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie. W turnieju wystąpi 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca. W sumie rozegranych zostanie 21 meczów, ostatnim będzie finał - 30 czerwca w Krakowie.

 - Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.  Bilety na mecz półfinałowy oraz spotkanie  Czechy – Niemcy zostały już wyprzedane. Cały czas kupić można bilety na dwa pozostałe pojedynki Czechy-Włochy oraz Czechy-Dania. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje  - mówi Andrzej Dziuba – prezydent  Tychów.

Do miasta zjeżdżają już pierwsi kibice. Rezerwacje  w tyskich hotelach zrobiły grupy kibiców z Czech ( to najliczniejsza grupa), Włoch, Niemiec i Danii.  By ułatwić poruszanie się po mieście i dotarcie na stadion wszystkie osoby, które kupiły bilety przez portal ticetpro otrzymały elektroniczny „asystent kibica" dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.  Można go także znaleźć w tyskich hotelach oraz na stronie: www.tychyu21.pl. „Asystent kibica" będzie także rozdawany kibicom przed meczem przez wolontariuszy. W sumie do Tychów aplikowało 309 kandydatów na wolontariuszy. Po przeprowadzeniu rekrutacji wybrano 108, którzy przez dwa tygodnie będą pracowali na stadionie i poza nim.

- Wolontariusze będą m.in. pomagali przy wejściu na stadion, akredytacjach, biletach, w biurze organizatora. 30 % z nich to tyszanie, pozostali to głównie mieszkańcy województwa śląskiego, najmłodsi mają 18 lat, najstarszy – Józek Krzynówek z Sosnowca -ma 69 lat. To najstarszy wolontariusz całego turnieju – mówi Piotr Solik – koordynator ds. wolontariatu podczas UEFA U21 w Tychach.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA

W  dniach rozgrywania meczów wszyscy posiadacze biletów oraz akredytacji uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci MZK Tychy oraz na dodatkowych liniach.

- Dodatkowo, w celu ułatwienia kibicom dojazdu na mecze i powrotu po ich zakończeniu zostaną uruchomione 3 dodatkowe linie o oznaczeniu Stadion 1, Stadion 2, Stadion 3. Autobusy na dodatkowych liniach kursowały będą ok. 2 godziny przed rozpoczęciem meczu z częstotliwością co 20 minut – mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK w Tychach.

Zachęcamy kibiców do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy.

TABLICE INFORMACYJNE

W mieście pojawiły się także tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Tablice drogowskazowe informujące o sposobie dojścia i dojazdu do stadionu zostały umieszczone w centrum miasta oraz na ulicach dojazdowych: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej. Wskazują kierunek zarówno dojazdu, jak i pieszego dojścia do stadionu. W sumie jest ich 29.

Tablice zostały umieszczone na ulicach: Beskidzkiej, Niepodległości, Oświęcimskiej, Mikołowskiej, Katowickiej, Starokościelnej, Budowlanych, Bielskiej, Edukacji, Wyszyńskiego, Sadowej, Bibliotecznej, Grota Roweckiego.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

Podczas turnieju zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. Już jutro (od 17.06.2017 do 27.06.2017) roku parkowanie na ul. Baziowej ( tuż przy stadionie) nie będzie możliwe. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni.

W  dniach  18.06.2017,  21.06.2017,  27.06.2017  w  godzinach  od  15:00 do  20:45  oraz w  dniu 24.06.2017  od  godziny 17:45 do godziny 23:30 z ruchu zostanie wyłączona ul. Baziowa oraz ul. Edukacji.Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

W dniach 21.06.2017 oraz 27.06.2017 parking przy ul. Sadowej 4 na terenie RPWiK  będzie udostępniony dla kibiców po godzinie 16:00.

 

PARKINGI:

 

Główne, najbliższe stadionu parkingi dla kibiców:

  1. ul. Starokościelna – parking nad potokiem – ok. 20 autokarów i 250 samochodów osobowych.
  2. ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – ok. 150 samochodów.
  3. ul. Edukacji – parking przy pomniku walki i pracy – ok. 30 autokarów – w przypadku braku konieczności zapewnienia miejsc dla autokarów możliwość ustawienia samochodów osobowych.
  4. al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – ok. 300 samochodów.

Parkingi rezerwowe:

  1. Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – ponad 352 miejsca.
  2. Parking wielopoziomowy przy Lodowisku – ponad 322 miejsca.

 

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

 

DOJAZD NA STADION

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans.


JAK DOJECHAĆ DO TYCHÓW

PODRÓŻ SAMOLOTEM

Tychy mają świetne połączenie drogowe z lotniskiem w Pyrzowicach – dojazd drogą ekspresową S1, a także z lotniskiem w Balicach – dojazd drogą ekspresową S1, a następnie autostradą A4. Oba porty lotnicze oddalone są od miasta o zaledwie 45 minut drogi.

DOJAZD SAMOCHODEM

Miasto Tychy położone jest w pobliżu tras o krajowym i europejskim znaczeniu. Kilkanaście kilometrów na północ od miasta biegnie autostrada A4 ze Zgorzelca (Granica Polsko-Niemiecka) przez Wrocław, Katowice do Krakowa, a następnie do granicy z Ukrainą. W odległości ok. 20 km w kierunku zachodnim biegnie autostrada A1.

DOJAZD POCIĄGIEM

Tychy posiadają doskonałe połączenie kolejowe z Katowicami. Miasto ma również sprawnie zorganizowaną komunikację miejską dzięki sieci połączeń autobusowych i trolejbusowych oraz dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej.

Dworzec PKP Tychy
ul. Asnyka 1
43-100 Tychy

DOJAZD AUTOBUSEM

Do Tychów można dotrzeć także autobusem. Bezpośrednie połączenia łączą miasto z Katowicami i Krakowem, gdzie znajdują się lotniska międzynarodowe.

Dworzec PKS Tychy
ul. Asnyka 1
43-100 Tychy

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

W środę, 30 maja w godz. 20-24 w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw tj. parku Północnym, św. Franciszka, Suble I i II, Łabędzim oraz na terenach wokół zbiornika Paprocany odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych zabiegów dezynsekcyjnych przeciw komarom i kleszczom.

RODO w Urzędzie Miasta Tychy

RODO w Urzędzie Miasta Tychy

od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).

Sam urządzaj Tychy! Ruszyła nowa kampania

Sam urządzaj Tychy! Ruszyła nowa kampania

24 maja wystartowała pierwsza w Polsce kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do mieszkańców miast, realizowana wspólnie przez samorządy lokalne zrzeszone w Związku Miast Polskich.

Wiceprezydent - prezesem TTBS

Wiceprezydent - prezesem TTBS

Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych od 1 czerwca br. będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×