Miasto

19 maja 2017, 13:16:0

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przez kilka dni w Tychach odbywać się będą imprezy skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Dzieci

27-28 maja (sobota, niedziela)

  • Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy

Przed nami jedno z najradośniejszych świąt w roku, podczas którego dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie! Koncert Ewy Farnej, spotkanie z ReZigiuszem i Rafałem Sonikiem oraz darmowe Wesołe Miasteczko – oto, co na tegoroczny Dzień Dziecka przygotowało powstające Gemini Park Tychy. 27 i 28 maja będzie wyjątkowym weekendem, pełnym wrażeń i radości. Przez dwa dni na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Program:

27 maja (sobota)
13:00 Rozpoczęcie pikniku
13:15-17:00 Występy zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach
14:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert: Siostry Wajs&Stonoga
18:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
19:30-21:00 Koncert zespołu Another Pink Floyd z pokazem laserów

28 maja (niedziela)
15:00 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
16:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert Aidy z Muchą w Mucholocie
18:15 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
19:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
20:15 Koncert Ewy Farny
21:30 Pokaz sztucznych ogni

Nie zabraknie również pokazów iluzjonistycznych  i występów zespołów młodzieżowych. Na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 w Tychach, odbędą się koncerty, wyjątkowe spotkania, ale także to, z czego dzieci cieszą się najbardziej – darmowe wesołe miasteczko (w godz. 10.00-21.00), konkursy, animacje i wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Gemini Park zaprasza również najmłodszych uczestników na coś słodkiego – czeka 2000 darmowych porcji pysznej waty cukrowej! Dla tych nieco starszych przygotowano stoiska na których będzie można kupić wiele smakołyków z grilla.

Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy - ulotka

1 czerwca (czwartek)

  • Dzień Dziecka w MCK

Święto Dnia Dziecka będzie w Miejskim Centrum Kultury w Tychach obchodzone 1 czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00, w budynku i ogrodzie przy ul. Bohaterów Warszawy 26. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji:

- występ dziecięcego zespołu WW ze spektaklem pt. "Czerwony Kapturek z Wilkowyj",

- występ dziecięcego teatru ze spektaklem „Baśń o grającym imbryku”,

- warsztaty artystyczne 5+ (różne formy działań plastycznych i rękodzieła artystycznego dla dzieci),

- zabawy integracyjne z chustą Klanza oraz zabawy muzyczno – ruchowe z animatorem,

- "Maluszkowo" czyli kącik dla dzieci do 4 lat: zabawy z plasteliną, ciastoliną, naklejkami do ozdabiania prostych form (kwiatek, domek, kartka dla mamy), kolorowankami.

  • Bajki w Bibliotece

1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 przez cały dzień będą wyświetlane bajki dla najmłodszych. Ponadto w Dziale dla dzieci odbędzie się mini - kiermasz książki dziecięcej i loteryjka dla dzieci.

  • Trójkolorowy Dzień Dziecka z GKS Tychy

Integracyjna olimpiada dla przedszkoli odbędzie się 1 czerwca o godz. 10:00 na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim w Tychach. Zapraszamy wszystkie przedszkola, a w szczególności te z oddziałami integracyjnymi, do wspólnej zabawy!

Zgłoszenia dla przedszkoli do 18 maja: fundacja@multiintegra.pl.

Regulamin

2 czerwca (piątek)

  • Dzień Dziecka na Czułowie

Zapraszamy najmłodszych tyszan wraz z rodzicami na obchody Dnia Dziecka, które odbędą się 2 czerwca w godz. 16.00-19.00 na Placu K. Ryguły na Czułowie. Wydarzenie realizowane jest w ramach budżetu partycypacyjnego.

W programie:

Strefa metamorfozy:
- malowanie buziek i tatuaży, kolorowanie włosów.
 
Mini akademia cyrkowa:
- pokazy kuglarskie,
- warsztaty z użyciem sprzętu cyrkowego,
- balonowe zoo,
- bańki XXL,
- dmuchańce,
- animacje dla dzieci,
- słodki upominek dla dzieci (godz.18:00).

3 czerwca (sobota)

  • Na sportowo w Paprocanach

W sobotę, 3 czerwca MOSiR Tychy zaprasza na Dzień Dziecka na Sportowo, który odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany! Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 18.00.

W przypadku deszczowej pogody impreza zostanie odwołana. W zabawie mogą wziąć udział dzieci z rocznika 2001 i młodsze - zgłoszenia w dniu imprezy od godz. 15. Konkurencje: przejście przez tunel, tory przeszkód, bieg na czas, slalom z rakietką do tenisa stołowego i piłeczką, bieg w worku, rzuty do celu, skok w dal z miejsca, przysiady itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uczestnik może wziąć udział w losowaniu nagród loterii z okazji Dnia Dziecka.

4 czerwca (niedziela)

  • Dzień Dziecka z Teatrem Małym (Dziedziniec Teatru)

Teatr Mały zaprasza najmłodszych w niedzielę (4 czerwca) od godz. 15.00 na popołudnie pełne niespodzianek, konkursów i innych atrakcji!

W programie m. in.:

godz. 15:00 Prezentacja zespołów MDK nr. 1 im. Artystów Rodu Kossaków: Teatr lalek „Bonawentura” Dziecięcy teatr ruchu „Toumbas” Teatr „Re”

godz. 16:00 "O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę" – interaktywny spektakl teatralny dla dzieci od lat 3 w wykonaniu zespołu Teatru Trip z Chorzowa.

Bajka opowiada o losach dwóch skrzatów, które znajdują w lesie czapkę wielkiego maga Hipolita Szare Piórko. Kiedy okazuje się, że został on zamieniony w powietrze, skrzaty postanawiają użyć wszystkich sił, aby go odczarować. By tego dokonać będą potrzebowały pomocy dzieci. Przedstawienie zachęca dzieci do aktywnego trybu życia oraz kreuje pozytywne wartości, które powinny istnieć między rodzeństwem.

godz. 17:00 „Halinka Benedyk – dla dzieci”

Koncerty Halinki dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy. Śpiewa wspólnie z najmłodszymi, a oni sami mają szansę stanąć na scenie i próbować swoich sił. Repertuar zawiera kompozycje własne, jak i znane, europejskie piosenki śpiewane w języku polskim, wszystkie one to zastrzyk szaleństwa, zabawy wykorzystującej śpiew i ruch jednocześnie. Pociechy zawsze wychodzą zadowolone, radosne, a często nagrodzone. Wieloletnie doświadczenie Halinki w pracy z dziećmi jest zapewnieniem dobrego koncertu.

Wstęp wolny!

Lato w mieście 2018

Lato w mieście 2018

Latem miejskie placówki i instytucje organizują dla tyszan liczne zajęcia, atrakcje i imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą. W Tychach nie można się nudzić!

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium Samorządu Miasta Tychy

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium Samorządu Miasta Tychy

Zdolni, zaangażowani w pracę na rzecz miasta studenci z Tychów do końca września br. mają czas, aby starać się o przyznanie stypendium „Quod discis tibi discis” ("Czegokolwiek się uczysz dla siebie się uczysz").

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tym, co można robić w Tychach podczas wakacji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×