Miasto

6 września 2016, 10:4:33

W sobotę, 3 września, rozpoczął się drugi sezon koncertowy pod patronatem AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.

AUKSO - inauguracja sezonu 2.0 Autor: Wojciech Wandzel
W ramach każdego kolejnego miesiąca przedstawione zostaną cztery projekty, z których każdy reprezentować będzie jeden z czterech cyklów tematycznych: AUKSO MODERN, NEXT WAVE, POLISH SOUNDS i AUKSO4KIDS. Wszystkie przedsięwzięcia odbywać się będą w Mediatece w Tychach.

W minioną sobotę w ramach serii AUKSO MODERN słuchaliśmy jak kameralna orkiestra mierzy się z kompozycjami Wojciecha Kilara. Los chciał, że pierwszą płytą wydaną po śmierci artysty z jego muzyką, był album nagrany właśnie przez śląską orkiestrę. Mało tego – zmarły w 2013 roku Kilar czuwał nad rejestracją wybranych przez Marka Mosia siedmiu kompozycji. Niestety – nie doczekał premiery albumu. A trudno dziś wyobrazić sobie lepsze interpretacje „Orawy” czy „Ricordanzy” niż te w interpretacji AUKSO.

Fot. Wojciech Wandzel
Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×