Kultura

23 sierpnia 2016, 9:41:28

W najbliższą niedzielę na placu Baczyńskiego odbędzie się Niedziela z Książką i 60. urodziny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Od 15.00 trwać będzie tradycyjny kiermasz książki. Również o 15.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci teatru Maska pt. "Ostatnia książka świata", a następnie najmłodsi wezmą udział w "Spotkaniu z piratami" (będą to zajęcia animowane przez aktorów teatru). O 17.00 zaplanowano Kiermasz Sztuk - artyści plastycy, przyjaciele biblioteki (Suzdalecew, Szala, Piątek, Pypłacz, Szopa-Witańska) malować będą na żywo, natomiast chętni mieszkańcy w każdym wieku wezmą udział w tworzeniu gigantycznej zakładki książkowej (uczestnikom zostaną zapewnione materiały). O godzinie 18.00 przyjedzie pora na urodzinowy tort, którego będzie można skosztować, a następnie odbędzie się potańcówka ze studiem tańca EU4YA - wspólna zumba i salsa.

O19.00 na plac Baczyńskiego przeniesie się festiwal szantowy Port Pieśni Pracy - wystąpią Grzegorz Goo Roo Tyszkiewicz oraz Andrzej Korycki & Dominika Żukowska.

Organizatorzy przewidzieli też dodatkowe atrakcje, takie jak loteria fantowa, malowanie twarzy, puszczanie baniek czy sentencje zamknięte w cukierkach.

Serdecznie zapraszamy!
Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×