Miasto

26 lipca 2016, 14:37:29

18 rowerów kupił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. Dwanaście rowerów miejskich dla dorosłych i sześć rowerów dla dzieci można od dziś (26.07.) wypożyczyć na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Wypożyczalnia rowerów w OW Paprocany
Wypożyczalnia będzie czynna od 1 kwietnia do 31 października każdego roku w godzinach od 10.00-19.00 od wtorku do niedzieli. Każdy chętny musi pamiętać o kilku zasadach:

- Rowery może wypożyczyć tylko osoba, która ukończyła 18 lat i posiada ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL, oczywiście nie będąca pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - mówi Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach.

Koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej na 1 godzinę to 6 złotych, dla dziecka do 16 roku życia 4 złote. Rower można też wypożyczyć na całą dobę, osoba dorosła zapłaci za to 40 złotych, dziecko dziesięć złotych mniej.

Do każdego roweru wypożyczający otrzyma kask rowerowy. Cena zakupu wszystkich rowerów to 28 tysięcy 563 złote.

Także Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach zakupił dwa rowery miejskie, które będą wykorzystywane przez pracowników jednostki do realizacji zadań służbowych.

- Rowery przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników Działu Gospodarki Odpadami oraz Działu Zieleni Miejskiej i Małej Architektury. Specyfika pracy obu działów polega przede wszystkim na kontrolach przeprowadzanych w terenie (m.in. kontrola gospodarowania odpadami komunalnymi czy też kontrola utrzymania czystości na terenach zieleni miejskiej). Wykorzystanie rowerów do przemieszczania się na krótkich dystansach jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

Zakupione rowery miejskie zawierają pełne wyposażenie: kaski, zapięcia, pompki rowerowe i kufry na bagażnik do przewożenia dokumentów.
Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Tychach

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Tychach

Już za kilka dni (24 maja) w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20.

„Tyskie Żywioły” w czerwcu w Tychach

„Tyskie Żywioły” w czerwcu w Tychach

8 czerwca Tychami zawładną żywioły… „Tyskie żywioły”. Właśnie pod taki hasłem odbędzie się festiwal edukacji ekologicznej, który po raz trzeci organizuje miasto Tychy. Tym razem jednak festiwal zmienia lokalizację i odbędzie się na tzw. Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Ocena wniosków w budżecie partycypacyjnym zakończona

Ocena wniosków w budżecie partycypacyjnym zakończona

VI edycja Tyskiego Budżetu Partycypacyjnego była rekordowa – mieszkańcy złożyli ponad 200 wniosków – to najwięcej od rozpoczęcia realizacji projektu budżetu partycypacyjnego w Tychach. Właśnie zakończyła się ich formalna i merytoryczna ocena.

Odszedł Stanisław Niemczyk, wybitny polski architekt

Odszedł Stanisław Niemczyk, wybitny polski architekt

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 13 maja 2019 r. w wieku 76 lat odszedł Stanisław Niemczyk, wybitny polski architekt.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×