Miasto

26 lipca 2016, 14:37:29

18 rowerów kupił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. Dwanaście rowerów miejskich dla dorosłych i sześć rowerów dla dzieci można od dziś (26.07.) wypożyczyć na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Wypożyczalnia rowerów w OW Paprocany
Wypożyczalnia będzie czynna od 1 kwietnia do 31 października każdego roku w godzinach od 10.00-19.00 od wtorku do niedzieli. Każdy chętny musi pamiętać o kilku zasadach:

- Rowery może wypożyczyć tylko osoba, która ukończyła 18 lat i posiada ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL, oczywiście nie będąca pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - mówi Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach.

Koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej na 1 godzinę to 6 złotych, dla dziecka do 16 roku życia 4 złote. Rower można też wypożyczyć na całą dobę, osoba dorosła zapłaci za to 40 złotych, dziecko dziesięć złotych mniej.

Do każdego roweru wypożyczający otrzyma kask rowerowy. Cena zakupu wszystkich rowerów to 28 tysięcy 563 złote.

Także Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach zakupił dwa rowery miejskie, które będą wykorzystywane przez pracowników jednostki do realizacji zadań służbowych.

- Rowery przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników Działu Gospodarki Odpadami oraz Działu Zieleni Miejskiej i Małej Architektury. Specyfika pracy obu działów polega przede wszystkim na kontrolach przeprowadzanych w terenie (m.in. kontrola gospodarowania odpadami komunalnymi czy też kontrola utrzymania czystości na terenach zieleni miejskiej). Wykorzystanie rowerów do przemieszczania się na krótkich dystansach jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

Zakupione rowery miejskie zawierają pełne wyposażenie: kaski, zapięcia, pompki rowerowe i kufry na bagażnik do przewożenia dokumentów.
Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Raport o stanie gminy miasta Tychy

Raport o stanie gminy miasta Tychy

28 maja, na sesji Rady Miasta Tychy, Andrzej Dziuba – prezydent Tychów przedstawił coroczny „Raport o stanie miasta”. Raport to źródło wiedzy o Tychach i zmianach, jakie zaszły w naszym mieście w 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×