Miasto

26 lipca 2016, 14:37:29

18 rowerów kupił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. Dwanaście rowerów miejskich dla dorosłych i sześć rowerów dla dzieci można od dziś (26.07.) wypożyczyć na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Wypożyczalnia rowerów w OW Paprocany
Wypożyczalnia będzie czynna od 1 kwietnia do 31 października każdego roku w godzinach od 10.00-19.00 od wtorku do niedzieli. Każdy chętny musi pamiętać o kilku zasadach:

- Rowery może wypożyczyć tylko osoba, która ukończyła 18 lat i posiada ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL, oczywiście nie będąca pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - mówi Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach.

Koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej na 1 godzinę to 6 złotych, dla dziecka do 16 roku życia 4 złote. Rower można też wypożyczyć na całą dobę, osoba dorosła zapłaci za to 40 złotych, dziecko dziesięć złotych mniej.

Do każdego roweru wypożyczający otrzyma kask rowerowy. Cena zakupu wszystkich rowerów to 28 tysięcy 563 złote.

Także Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach zakupił dwa rowery miejskie, które będą wykorzystywane przez pracowników jednostki do realizacji zadań służbowych.

- Rowery przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników Działu Gospodarki Odpadami oraz Działu Zieleni Miejskiej i Małej Architektury. Specyfika pracy obu działów polega przede wszystkim na kontrolach przeprowadzanych w terenie (m.in. kontrola gospodarowania odpadami komunalnymi czy też kontrola utrzymania czystości na terenach zieleni miejskiej). Wykorzystanie rowerów do przemieszczania się na krótkich dystansach jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

Zakupione rowery miejskie zawierają pełne wyposażenie: kaski, zapięcia, pompki rowerowe i kufry na bagażnik do przewożenia dokumentów.
Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×