Miasto

31 lipca 2008, 11:22:17

„Poznaj swoje mocne strony”; „Odkryj pracę swoich marzeń – nie ma rzeczy niemożliwych”; „Jak wybrać zwód, który zapewni życiowy sukces” - to warsztaty, w których już niebawem będą mogli wziąć udział młodzi tyszanie.
  

    W Tychach rusza unijny projekt pt.:„Zostań reżyserem swojego życia”, realizowany wspólnie przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodek św. Dominika oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tychach. Skierowany jest on do tyskiej młodzieży w wieku 15-18 lat. Dzięki jego realizacji młodzi tyszanie dowiedzą się jak z sukcesem poradzić sobie z wejściem na rynek pracy, czyli jak dokonywać trafnych wyborów zawodowych.
Projekt rozpoczyna się w sierpniu i potrwa do końca lipca 2009 r. Rekrutacją uczestników zajmuje się ośrodek św. Dominika. W ramach projektu młodzież uczyć się będzie planowania swojej ścieżki zawodowej, tworzenia Indywidualnych Planów Rozwoju oraz sposobów samorealizacji. Dla uczestników przygotowany został program obejmujący profesjonalne poradnictwo psychologiczne, psychospołeczne i zawodowe połączone z atrakcyjnymi sposobami spędzania wolnego czasu (m.in. wyjazdy w góry, zajęcia grupowe w terenie itp.). Wspólne wyjazdy z pewnością rozładują negatywne emocje i napięcia, które młodzież bardzo często wynosi ze środowisk, z których pochodzi.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację Tychy otrzymały dotację w wysokości
259 032,00 PLN.
Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×