Miasto

17 lipca 2008, 11:13:3

Stypendyści Fundacji Episkopatu Polski goszczą w Tychach.

W naszym mieście jak i Katowicach, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Zabrzu rozpoczynają się dwutygodniowe obozy młodzieżowe (17-30 lipca). W sumie na Śląsku gościć będzie ponad tysięczna grupa stypendystów. W ramach obozu, organizowanego dorocznie od sześciu lat w różnych regionach Polski, młodzież będzie poznawała  bogatą historię naszej aglomeracji, a także uczestniczyła w rozlicznych wydarzeniach kulturalno-sportowych. Fundacja nawiązała również kontakt z uczelniami, które podczas „dni otwartych” zaprezentują swoją szeroką ofertę edukacyjną.
Tychy, współorganizując z Fundacją te przedsięwzięcie, zaangażowały się również w zapewnienie stypendystom zakwaterowania i wyżywienia na czas trwania obozu.
    Idea powołania Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Powstała ona w 2000 roku, a jej centralna siedziba mieści się w Warszawie. Misją tej organizacji jest upamiętnianie pontyfikatu Jana Pawła II poprzez promowanie nauki Papieża oraz wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.
Więcej na temat wizyty młodzieży w naszym regionie można znaleźć na stronie http://www.zywekamienie.pl/Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×