Miasto

14 lipca 2008, 14:31:21

Otwarte i bezpłatne szkolenie skierowane do sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych pn.: „Odpowiedzialny Sprzedawca”już 22 lipca.

Zaprasza na nie Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  Szkolenie odbędzie się w dniu 22 lipca 2008r. w Sali Konferencyjnej (nr 102) Urzędu Miasta Tychy w godz. od 9:00 do 11:00. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, potwierdzający ukończenie szkolenia. Ponadto osoby biorące udział w spotkaniu zostaną wyposażone w materiały, związane z omawianym tematem.
    Celem szkolenia jest zapewnienie dostępu do informacji związanych z przestrzeganiem zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Zostaną również poruszone aspekty prawne tego problemu, obszar osobistych motywacji oraz umiejętności praktyczne asertywnego odmawiania sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.
    Serdecznie zapraszamy i prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału w szkoleniu (z podaniem liczby uczestników) w terminie do dnia 18 lipca 2008r., pod numerami
 tel. (032) 776 35 09 oraz (032) 776 35 10. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Jeżeli szkolenie spotka się z dużym zainteresowaniem zostanie ono powtórzone w październiku.
Prowadzone od lat badania wskazują, że blisko 70% sprzedawców napojów alkoholowych gotowa jest sprzedać alkohol dzieciom. Miasto nie tylko wydaje koncesje na alkohol, ale spoczywa na nim obowiązek prowadzenia profilaktyki alkoholowej. Jednym z jej elementów jest organizowanie szkoleń dla sprzedawców alkoholu, by byli oni świadomi swoich praw i odpowiedzialności za łamanie przepisów. I tak ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi daje już prawo wylegitymowania osoby, co do której pełnoletności sprzedawca ma wątpliwość. Za błąd sprzedawcy odpowiada również właściciel sklepu, dlatego serdecznie zachęcamy właścicieli sklepów do oddelegowania swoich pracowników na nasze szkolenie.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×