Sport

14 lipca 2008, 9:25:11

Wystawa poświęcona Ryśkowi Riedlowi w Muzeum Miejskim i Festiwal "Ku przestrodze" w Tychach.

„Rysiek” to tytuł wystawy, na którą zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach.
Na ekspozycji, poświęconej wokaliście zespołu Dżem Ryszardowi Riedlowi, zaprezentowane zostaną: zdjęcia artysty autorstwa Jerzego Bierwiaczonka, Ryszarda Czernowa i innych fotografów, publikacje, artykuły prasowe, teksty piosenek oraz zdjęcia z Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla. Wystawę będzie można oglądać od 25 lipca do 15 września 2008 roku.
Wstęp do muzeum bezpłatny
Muzeum Miejskie w Tychach mieści się przy ul. Katowickiej 9, tel.: (0 32) 327 18 21-22, (0 32) 327 18 23.
Godziny otwarcia: wtorek, sobota – 1000 - 1700; środa, czwartek, piątek - 1000 - 1800; poniedziałek, niedziela – nieczynne. Wyjątkowo muzeum będzie czynne także w poniedziałek 28 lipca w godz. od 1000 - 1600  
    W tym roku przypada X już edycja kultowego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla. Odbędzie się on 26 - 27 lipca 2008 w ośrodku wypoczynkowym Paprocany w Tychach. Ryśek Riedel, wokalisty grupy Dżem, zmarł w 1994 roku. Impreza tradycyjnie odbywać będzie się pod hasłem „Ku przestrodze”, by ostrzec przed niebezpieczeństwem uzależnienia od narkotyków.
Na scenie zagra ok.20 zespołów m.in.:
KULISZ TRIO, GANG OLSENA, TSA, DOYLE BRAMHALL II & his band ( USA), CREE ( gospodarz I dnia), BRACIA i SIOSTRY, 'RED LIGHT DISTRICT' ,EL SECATORRE, SZTYWNY PAL AZJI, TEN YEARS AFTER, DŻEM( gospodarz II dnia).
Koncertom towarzyszyć będzie konkurs amatorskich grup bluesowych
i rockowych.
Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie specjalnie nagrana na ten Festiwal płyta z utworem OSTATNIE DNI.  Utwór skomponowany przez Janusza Borzuckiego ze słowami Janusza Wykpisza z repertuaru Gangu Olsena zaśpiewany w nowej aranżacji przez Macieja Balcara (Dżem), Sebastiana Riedla (Cree), Andrzeja Pape-Gonzo (Gang Olsena) jest dedykacją dla  Ryszard Riedela. W nagraniu utworu uczestniczyli Adam Kłos na gitarze akustycznej, Andrzej „Karwa” Rusek na gitarze basowej, Janusz Borzucki – rhodes piano i organy hammonda, Łukasz Kurek na perkusji, Klaudiusz Klose na trąbce, Jolanta Literska, Justyna Segiec i Andrzej Papa-Gonzo w chórkach z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej „Silesian Groove Orchestra”, którą do tego utworu zaaranżowali Adam Kłos i Andrzej „Karwa” Rusek. Uczestnicy festiwalu zobaczą jako pierwsi teledysk do tego utworu.
Współorganizatorami Festiwalu są Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

Powyżej zdjęcie autorstwa Jerzego Bierwiaczonka ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.


Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×