Miasto

9 lipca 2008, 11:55:28

II miejsce w kraju zdobyła Miejska Biblioteka Publiczna - Filia Nr 7 Dla Dzieci i Młodzieży w Tychach w konkursie WIOSENNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2008.

Konkurs organizowała Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
W Tychach zbiórka odbywała się pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy”. Mieszkańcy naszego miasta oddali aż 2010 egzemplarzy książek, które już przeczytali i odłożyli na półki swoich biblioteczek. Trafiły one potem do dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Tychach-Czułowie prowadzonej przez Fundację Razem Raźniej, do podopiecznych Ośrodka Usług Opiekuńczo -Wychowawczych w Tychach i Świetlicy Środowiskowej im. Błogosławionego Jana XXIII  w Tychach, oraz do  Filii nr 15 MBP Tychy.
    W całym kraju w akcję WIOSENNEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK włączyło się 86 placówek, a pozyskane książki trafiły m.in. do bibliotek szkolnych, świetlic wiejskich, domów dziecka czy stowarzyszeń pomagającym dzieciom.  
Jak podkreślają organizatorzy z Fundacji ABCXXI -  Coroczna zbiórka przynosi korzyści nie tylko w postaci konkretnej ilości książek. Akcja aktywizuje środowisko lokalne i staje się już w wielu miejscowościach tradycyjną akcją wiosenną, uczy współpracy i korzystania ze sprawdzonych metod działania oraz szukania nowych pomysłów i ścieżek pomagających w osiągnięciu najlepszych rezultatów zbiórki.

A oto tegoroczni Laureaci konkursu:
MISTRZ ZBIÓRKI KSIĄŻEK 2008
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach - 4 214 egz.  
I NAGRODA
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach
Filia w Trzcinicy -  2976 egz.
II NAGRODA
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach
Filia Nr 7 Dla Dzieci i Młodzieży - 2010 egz.
III NAGRODA
Przedszkole Nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim – 1956 egz.

Powyżej zdjęcie z przekazania zebranych książek w Filii nr 7

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×