Miasto

4 lipca 2008, 13:12:11

Nowe elewacje, nawierzchnia z kolorowej kostki, fontanna, sporo ławeczek oraz zieleni - to wszystko pojawi się na Placu Baczyńskiego.. Właśnie ruszyła jego modernizacja przewidziana na lata 2008/2009.

Ożywienie placu będzie polegało na  nadaniu mu nowych funkcji kulturalnych i gospodarczych. Projekt modernizacji przygotowali: arch. Wojciech Klasa oraz mgr inż. Jacek Szybiński (wizualizacja do pobrania tutaj). Według planów Plac Baczyńskiego nie będzie przejezdny. Powstaną dodatkowe miejsca parkingowe wzdłuż ulic Bibliotecznej, Bocheńskiego, Bohaterów Warszawy.
Wśród nowinek, jakie pojawią się na placu będzie ośmioboczna fontanna z efektownym „dmuchawcem” wodnym, która geometrią będzie nawiązywała do wieżyczek budynku; będzie wiele nowych, drewnianych ławek mocowanych w posadzce placu. Tam też zatopionych będzie kilkanaście reflektorów, w tym także kolorowe podświetlające strumienie wody w fontannie.
Pierwszy etap modernizacji, który właśnie rozpoczął się prowadzi Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach. W drodze przetargu wybrane zostały dwie firmy: Zakład Remontowo – Budowlany Bronisław Malik ( przeprowadzi remont nieruchomości położonych przy ulicach : Bocheńskiego 6-8, Batorego 15-27 oraz Bibliotecznej 19-23) oraz Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Markowski – Strzemiecki ( przeprowadzi remont nieruchomości położonych przy ulicach : Bocheńskiego 12 i Stefana Batorego 22-28).
Obecnie trwają prace remontowe nieruchomości przy ulicy Bocheńskiego 6-8, Bibliotecznej 19 – 23, Batorego 25-27 od strony południowej i ulicy Batorego 22-28 od strony północnej.
W pierwszej kolejności prace obejmują  wykonanie robót  termomodernizacyjnych. Ich zakres obejmuje m.in. wymianę stolarki okiennej, drzwi i witryn sklepowych, ocieplenie ścian warstwą izolacyjną ze styropianu oraz położenie wyprawy elewacyjnej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej piwnic wraz z wymianą przestarzałych osadników deszczowych. Po zakończeniu tego etapu rozpocznie się remont ozdobnych wieżyczek, które stanowią wizytówkę Placu Baczyńskiego, a następnie zagospodarowaniu terenów przyległych do nieruchomości.
Jeszcze w lipcu Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosi przetarg na modernizację nawierzchni Placu Baczyńskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to te prace rozpoczną się jeszcze w bieżącym roku a  przewidziane są na lata 2008/2009.   
 Warto dodać, że w związku z pracami remontowymi, aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców, od początku lipca na Placu Baczyńskiego zniesione zostały opłaty parkingowe.

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×