Miasto

26 czerwca 2008, 8:57:14

W kategorii miast na prawach powiatu Tychy zajęły wysokie, bo aż 8 miejsce. W klasyfikacji ogólnopolskiej, w której ocenionych zostało 2477 gmin Tychy są na 23 pozycji.

Ranking wyróżnia samorządy, na obszarze których osiągane są największe sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. Uwzględniane są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko urząd i podległe mu jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne. Ranking obejmuje projekty podpisane do końca 2007 roku a podstawą są dane zgromadzone w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców.

W Tychach Ministerstwo wskazało 63 realizowane projekty. Wartość wsparcia z Unii na jednego tyszanina wynosi 2241,50 zł. Nasze miasto uzyskało 3031,02 punkty.

Więcej o rankingu można przeczytać na stronie internetowej Gazety Prawnej: http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2008 

Największym z obecnie realizowanych projektów unijnych w Tychach jest Gospodarka Ściekowa. To drugi co do kwoty dofinansowania projekt dotowany przez Europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR (561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności. Inwestycja obejmuje wybudowanie oraz zmodernizowanie ok. 322 km sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uregulowanie 31,3 km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice. Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na 3 lata. Więcej o tej inwestycji można przeczytać na specjalnie utworzonej stronie:  http://www.czystetychy.pl/

 

Druga godzina gratis

Druga godzina gratis

W ramach programu "Aktywni60plus” Urząd Miasta Tychy podpisał umowę z Wodnym Parkiem Tychy na 2-gą godzinę gratis dla beneficjentów programu "Aktywni60plus".

36 Vikingów na Spartanie na Słowacji!

36 Vikingów na Spartanie na Słowacji!

Zawodnicy Viking Training Center i Spartan Training Group Tychy wzięli udział w biegu Spartan Winter w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Było ich aż 36, co jest rekordem frekwencji tyskiej drużyny.

Ostrzeżenie meteorologiczne - gołoledź

Ostrzeżenie meteorologiczne - gołoledź

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed marznącymi opadami, które wystąpią 22 stycznia na terenie Śląska.

Bezpłatna cyfrowa mammografia

Bezpłatna cyfrowa mammografia

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać w dniach 30 i 31 stycznia przy sklepie Auchan przy Alei Bielskiej 107 w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×