Miasto

24 czerwca 2008, 9:45:40

Budowa kanalizacji w Tychach wchodzi w kolejne etapy.

W związku z budową w Tychach kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” na terenie miasta w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia komunikacyjne.
Od  23 do 30 czerwca 2008 r. budowa kanalizacji obejmie dzielnice Czułów (ulice: Bzów, Czułowska, droga dojazdowa do lasu, Grabowa, Jaśminów, Jesionowa, Kwiatów, Lipowa, Modrzewiowa, Narcyzów, Narcyzów boczna, Palmowa, Śląska, Świerkowa), Wygorzele, Jaroszowice, Cielmice (ulice: Oświęcimska-siegacz, Dworska, Łączna, Miodowa, Mysłowicka, Pasterska, Samochodowa), Mąkołowiec (ulice: boczna Mąkołowskiej pomiędzy nr 66 i 82, Derkaczy, Strusia), Stare Tychy (ulice:  Mikołowska,  Fredry,  Niepodległości, Harcerska), Wilkowyje (ulice: Wierzbowa), Zawiść (ul. Olchowa) oraz Zwierzyniec (ulice: boczna Brzoskwiniowej, Czarna, Pod Lasem).
W dniach od 30 do 6 lipca 2008 r. prace będą przeprowadzane w dzielnicy Czułów (ulice:  Bzów, Czułowska, droga dojazdowa do lasu, Grabowa, Jaśminów, Jesionowa, Kwiatów, Lipowa, Modrzewiowa, Narcyzów, Narcyzów boczna, Palmowa, Śląska),  Wygorzele, Jaroszowice, Cielmice (ulice: Oświęcimska-siegacz,  Dworska, Łączna, Miodowa, Mysłowicka, Pasterska, Samochodowa), Mąkołowiec (ulice: boczna Mąkołowskiej pomiędzy nr 66 i 82, Derkaczy, Dołowa, Drozdów, Strusia, Szpakowa), Stare Tychy (ulice: Mikołowska, Fredry, Niepodległości, Harcerska), Wilkowyje (ulice: Szkolna, Wiejska, Wierzbowa), Zawiść (ulicę Olchową wraz z boczną) oraz Zwierzyniec (ulice: boczna Brzoskwiniowej, Czarna, Topolowa, Wiązowa, Wiosenna, Jodłowa).
    Przewidywany harmonogram prac na okres od 30 czerwca do 6 lipca może ulec niewielkim zmianom m.in. z uwagi na warunki atmosferyczne.  

Gospodarka Ściekowa w Tychach jest drugim co do kwoty dofinansowania projektem dotowanym przez europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR (561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.
Inwestycja obejmuje wybudowanie oraz zmodernizowanie ok. 322 km sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uregulowanie 31,3 km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice. Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na 3 lata.

 
35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×