Miasto

17 czerwca 2008, 13:39:56

4 kilometry wiedzy czekają na miłośników przyrody.

Tyle mierzy ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna, na  której od dziś można  poznawać unikalne gatunki roślin i zwierząt. Jest ich kilkaset. Ścieżka została utworzona na terenie użytku ekologicznego (terenie chronionym) na Paprocanach u zbiegu ulic Armii Krajowej i Nad Jeziorem. Jak mówi twórczyni ścieżki Bożena Zyznawska - Celem jej powstania jest budowanie wśród uczniów tyskich szkół a także mieszkańców wiedzy o chronionych gatunkach roślin i zwierząt.  Jest to świetna baza dydaktyczna do prowadzenia zajęć z przyrody.  Uważni - odwiedzający ten zakątek Tychów – mogą w okolicach ścieżki spotkać np. chronione rzekotki drzewne, łasiczkę czy ryjówkę aksamitną. Wśród bogatej flory wyróżnić można mchy torfowce, rosiczkę okrągłolistną lub kozłek całolistny.  Ścieżka powstała dzięki Zarządowi Polskiego Klubu Ekologicznego Miejskiego Koła w Tychach przy współpracy Urzędu Miasta Tychy.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×