Miasto

17 czerwca 2008, 13:39:56

4 kilometry wiedzy czekają na miłośników przyrody.

Tyle mierzy ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna, na  której od dziś można  poznawać unikalne gatunki roślin i zwierząt. Jest ich kilkaset. Ścieżka została utworzona na terenie użytku ekologicznego (terenie chronionym) na Paprocanach u zbiegu ulic Armii Krajowej i Nad Jeziorem. Jak mówi twórczyni ścieżki Bożena Zyznawska - Celem jej powstania jest budowanie wśród uczniów tyskich szkół a także mieszkańców wiedzy o chronionych gatunkach roślin i zwierząt.  Jest to świetna baza dydaktyczna do prowadzenia zajęć z przyrody.  Uważni - odwiedzający ten zakątek Tychów – mogą w okolicach ścieżki spotkać np. chronione rzekotki drzewne, łasiczkę czy ryjówkę aksamitną. Wśród bogatej flory wyróżnić można mchy torfowce, rosiczkę okrągłolistną lub kozłek całolistny.  Ścieżka powstała dzięki Zarządowi Polskiego Klubu Ekologicznego Miejskiego Koła w Tychach przy współpracy Urzędu Miasta Tychy.

Druga godzina gratis

Druga godzina gratis

W ramach programu "Aktywni60plus” Urząd Miasta Tychy podpisał umowę z Wodnym Parkiem Tychy na 2-gą godzinę gratis dla beneficjentów programu "Aktywni60plus".

36 Vikingów na Spartanie na Słowacji!

36 Vikingów na Spartanie na Słowacji!

Zawodnicy Viking Training Center i Spartan Training Group Tychy wzięli udział w biegu Spartan Winter w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Było ich aż 36, co jest rekordem frekwencji tyskiej drużyny.

Ostrzeżenie meteorologiczne - gołoledź

Ostrzeżenie meteorologiczne - gołoledź

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed marznącymi opadami, które wystąpią 22 stycznia na terenie Śląska.

Bezpłatna cyfrowa mammografia

Bezpłatna cyfrowa mammografia

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać w dniach 30 i 31 stycznia przy sklepie Auchan przy Alei Bielskiej 107 w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×