Miasto

17 czerwca 2008, 13:39:56

4 kilometry wiedzy czekają na miłośników przyrody.

Tyle mierzy ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna, na  której od dziś można  poznawać unikalne gatunki roślin i zwierząt. Jest ich kilkaset. Ścieżka została utworzona na terenie użytku ekologicznego (terenie chronionym) na Paprocanach u zbiegu ulic Armii Krajowej i Nad Jeziorem. Jak mówi twórczyni ścieżki Bożena Zyznawska - Celem jej powstania jest budowanie wśród uczniów tyskich szkół a także mieszkańców wiedzy o chronionych gatunkach roślin i zwierząt.  Jest to świetna baza dydaktyczna do prowadzenia zajęć z przyrody.  Uważni - odwiedzający ten zakątek Tychów – mogą w okolicach ścieżki spotkać np. chronione rzekotki drzewne, łasiczkę czy ryjówkę aksamitną. Wśród bogatej flory wyróżnić można mchy torfowce, rosiczkę okrągłolistną lub kozłek całolistny.  Ścieżka powstała dzięki Zarządowi Polskiego Klubu Ekologicznego Miejskiego Koła w Tychach przy współpracy Urzędu Miasta Tychy.

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×