Miasto

12 czerwca 2008, 19:23:11

Ponad 600 uczniów tyskich szkół podstawowych wzięło dziś udział w specjalnym pokazie, podczas którego dowiadywali się, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Hasło przedsięwzięcia to „Bezpieczna szkoła przy drodze”. Na specjalnych platformach dzieci obserwowały m.in. jaką drogę hamowania ma tir, jaką autobus a jaką samochód osobowy, co może im grozić, gdy stoją za blisko jezdni i mija je rozpędzona ciężarówka, a także kiedy są widziane przez kierującego wielkim samochodem. To już druga edycja lekcji bezpieczeństwa w naszym mieście, która odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku. Tym razem nie przypadkowo odbywa się ona przed rozpoczęciem wakacji, kiedy to dzieci więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu, nieczęsto w pobliżu dróg. Na koniec pokazu uczniowie otrzymali specjalne odblaskowe kamizelki, ufundowane m.in. przez Miasto.
    Akcja „Bezpieczna szkoła przy drodze” to jedyny w Europie dynamiczny pokaz z udziałem pojazdów ciężarowych opracowany i realizowany w całości  przez polskich dziennikarzy. Organizowana jest już od ponad 4 lat. Do tej pory pokazy odbyły się: w ubiegłym roku w Tychach, w Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Bochni, Pabianicach czy Radomiu.
Organizatorami lekcji bezpieczeństwa drogowego byli: Straż Miejska w Tychach i magazyn „Transport Polski”. Współorganizatorzy to Miejski Zarząd Oświaty w Tychach, Komenda Miejska Policji w Tychach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Straż Pożarna,  Daf Trucks Polska, Fiat Auto Poland, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×