Miasto

30 maja 2008, 10:52:41

Od niedawna Tychy można podziwiać w pełnym wymiarze. Na naszej stronie internetowej pod hasłem "wirtualne wycieczki" umieszczone zostały wirtualne panoramy, które pozwalają na obejrzenie charakterystycznych w mieście ulic i obiektów w 360o w poziomie i 180 o w pionie.

    Zwiedzanie miasta ułatwia specjalnie opracowana mapka. Zaznaczone są na niej: Paprocany, Rynek, Plac Baczyńskiego, osiedle A, Centrum Balbina, kościół Ducha Świętego oraz muzeum miejskie. Po kliknięciu na znacznik pojawia się dymek zawierający pod zdjęciem odnośnik do panoramy, a pod hasłem info - link do dodatkowych informacji o danej lokalizacji.
Panoramy wykonane są w trzech technologiach (QuickTime, Flash, DevalVR) tak, żeby każdy internauta mógł je obejrzeć bez konieczności instalowania do przeglądarki dodatkowych wtyczek.
Jednocześnie, dla wymagających i zaawansowanych użytkowników, serwis poleca DevalVR -- jest bezpłatny, łatwy w instalacji, a przede wszystkim oferuje najlepszą jakość obrazu.
Krótka informacja na temat sposobów oglądania panoram umieszczona jest u góry mapki, a szczegółowa instrukcja obsługi Devala przy każdej panoramie pod hasłem "polecamy".
    Jeżeli pomysł uwieczniania Tychów na wirtualnych panoramach zyska uznanie internautów, systematycznie pojawiać się będą kolejne - być może relacjonujące ciekawe wydarzenia albo prezentujące Tychy w różnych porach roku.


Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×