Sport

19 maja 2008, 12:47:24

Jożin z Bażin, Anita Lipnicka&John Porter to gwiazdy I Regionalnego Festiwalu Ekologicznego, który odbędzie się 30-31 maja.

Miasteczko recyklingowe a w nim makieta „Bramy Słońca” z puszek i butelek, zbiórka surowców wtórnych w zamian za sadzonki roślin, konferencja z udziałem specjalistów dotycząca „czystej energii” -  to wszystko czeka na uczestników I Regionalnego Festiwalu Ekologicznego w Tychach. Jego organizatorem jest Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energii Odnawialnej  "MASTER.
    W ramach Festiwalu  30 maja odbędzie się  konferencja  „Odpady -  Energia  - Oszczędność”.Wezmą w niej udział specjaliści od energii odnawialnej, ochrony środowiska i gospodarki odpadami.  Mówić będą między innymi o "zielonej energii" czy tzw. "zielonym cieple". Początek o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Tychy.
Natomiast w drugim dniu Festiwalu   - 31 maja -  w Parku Miejskim (Plac pod żyrafą) pojawi się miasteczko recyklingowe, w którym powstanie makieta z puszek i butelek plastikowych przedstawiająca tyski budynek „Bramę Słońca”.  Gwiazdą festiwalu Eko-Master będzie Anita Lipnicka&John Porter oraz Jożin z Bażin!

Zdjęcie makiety, która budowana jest w Parku Miejskim.

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×