Sport

14 maja 2008, 13:51:45

Występy artystyczne, warsztaty plastyczny i ceramiczny, kiermasz prac, turniej tenisa stołowego, gry i zabawy zespołowe. Na dzieci czekają konkursy plastyczne, zawody, gry i zabawy przy muzyce.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna zaprasza 17 maja na VII Spotkania Integracyjne w Ogrodzie. Początek o godzinie 15.00 w ogrodzie przy ul Nowokościelnej 56.
Idea organizowania Spotkań Integracyjnych zrodziła się z potrzeby prezentacji dorobku artystycznego podopiecznych naszego Ośrodka -  mówi Julian Jasiński dyrektor Ośrodka Św. Faustyna w Tychach. Jak dodaje: Integracja środowiska lokalnego z podopiecznymi naszego Ośrodka, oraz ich rodzin, otwarcie na zewnątrz, pokazanie tego co robimy, co jest dobre, od początku towarzyszy Spotkaniom w Ogrodzie. Zaangażowanie w prowadzenie tego Spotkania naszych podopiecznych, tj.: pełnosprawnych, chorych, starszych, dzieci, wpływa mocno na ich dowartościowanie, poprawienie kondycji psychicznej, a co najważniejsze ukazuje ich szerszemu środowisku.
Całemu spotkaniu towarzyszy idea familijnej zabawy, rozrywka idzie w parze z uczeniem się właściwych postaw wobec osób, które, na co dzień, potrzebują pomocy drugiej osoby.
W ramach Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach działają:
    * Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (40 Uczestników)- ul. Nowokościelna 56
    * Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi ( 50 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56
    * Świetlica Terapeutyczna dla Osób niepełnosprawnych intelektualnie ( 15 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56

 
Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można znaleźć informacje min. o Święcie Miasta, które odbędzie się w najbliższy weekend (29-30 czerwca) pod Żyrafą.

Parki oznaczone

Parki oznaczone

„Zakaz wyprowadzania psów”, „dzika łąka”, „łąka kwietnia antysmogowa”, „łąka kwietnia miododajna” – pierwsze tabliczki z takimi opisami pojawiły się w tyskich parkach i innych miejskich przestrzeniach. Wkrótce będą kolejne.

Prognoza IMiGW - upał

Prognoza IMiGW - upał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę na dni od 25 do 27 czerwca br., w której przewiduje wystąpienie upału.

Ostrzeżenie IMiGW

Ostrzeżenie IMiGW

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami i burzami z gradem, które mogą wystąpić w powiecie bieruńsko-lędzińskim 21 i 22 czerwca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×