Sport

14 maja 2008, 13:51:45

Występy artystyczne, warsztaty plastyczny i ceramiczny, kiermasz prac, turniej tenisa stołowego, gry i zabawy zespołowe. Na dzieci czekają konkursy plastyczne, zawody, gry i zabawy przy muzyce.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna zaprasza 17 maja na VII Spotkania Integracyjne w Ogrodzie. Początek o godzinie 15.00 w ogrodzie przy ul Nowokościelnej 56.
Idea organizowania Spotkań Integracyjnych zrodziła się z potrzeby prezentacji dorobku artystycznego podopiecznych naszego Ośrodka -  mówi Julian Jasiński dyrektor Ośrodka Św. Faustyna w Tychach. Jak dodaje: Integracja środowiska lokalnego z podopiecznymi naszego Ośrodka, oraz ich rodzin, otwarcie na zewnątrz, pokazanie tego co robimy, co jest dobre, od początku towarzyszy Spotkaniom w Ogrodzie. Zaangażowanie w prowadzenie tego Spotkania naszych podopiecznych, tj.: pełnosprawnych, chorych, starszych, dzieci, wpływa mocno na ich dowartościowanie, poprawienie kondycji psychicznej, a co najważniejsze ukazuje ich szerszemu środowisku.
Całemu spotkaniu towarzyszy idea familijnej zabawy, rozrywka idzie w parze z uczeniem się właściwych postaw wobec osób, które, na co dzień, potrzebują pomocy drugiej osoby.
W ramach Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach działają:
    * Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (40 Uczestników)- ul. Nowokościelna 56
    * Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi ( 50 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56
    * Świetlica Terapeutyczna dla Osób niepełnosprawnych intelektualnie ( 15 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56

 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×