Sport

14 maja 2008, 13:51:45

Występy artystyczne, warsztaty plastyczny i ceramiczny, kiermasz prac, turniej tenisa stołowego, gry i zabawy zespołowe. Na dzieci czekają konkursy plastyczne, zawody, gry i zabawy przy muzyce.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna zaprasza 17 maja na VII Spotkania Integracyjne w Ogrodzie. Początek o godzinie 15.00 w ogrodzie przy ul Nowokościelnej 56.
Idea organizowania Spotkań Integracyjnych zrodziła się z potrzeby prezentacji dorobku artystycznego podopiecznych naszego Ośrodka -  mówi Julian Jasiński dyrektor Ośrodka Św. Faustyna w Tychach. Jak dodaje: Integracja środowiska lokalnego z podopiecznymi naszego Ośrodka, oraz ich rodzin, otwarcie na zewnątrz, pokazanie tego co robimy, co jest dobre, od początku towarzyszy Spotkaniom w Ogrodzie. Zaangażowanie w prowadzenie tego Spotkania naszych podopiecznych, tj.: pełnosprawnych, chorych, starszych, dzieci, wpływa mocno na ich dowartościowanie, poprawienie kondycji psychicznej, a co najważniejsze ukazuje ich szerszemu środowisku.
Całemu spotkaniu towarzyszy idea familijnej zabawy, rozrywka idzie w parze z uczeniem się właściwych postaw wobec osób, które, na co dzień, potrzebują pomocy drugiej osoby.
W ramach Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach działają:
    * Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (40 Uczestników)- ul. Nowokościelna 56
    * Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi ( 50 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56
    * Świetlica Terapeutyczna dla Osób niepełnosprawnych intelektualnie ( 15 Uczestników) – ul. Nowokościelna 56

 
Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×