Sport

13 marca 2014, 10:24:13

Zapraszamy na XXI edycję biegu o Perłę Paprocan, która odbędzie się w niedzielę 23 marca. Trasa tradycyjnie prowadzić będzie wokół Jeziora Paprocańskiego. Start o godz. 10.00.

Zapisy przyjmowane są elektronicznie do środy, 19 marca (www.perlapaprocan.pl) oraz w dniu zawodów – w godz. 8.00 do godz. 9.30.

 

Prawo startu w zawodach mają osoby, u których nie ma przeciwwskazań do udziału w biegach długodystansowych i które podpiszą oświadczenie o udziale w biegu na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w biegu wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

 

Biegacze mogą wybrać dystans, na jakim chcą rywalizować – od ok. 7 km (jedno okrążenie wokół jeziora Paprocany) poprzez wielokrotność aż do pełnego maratonu, tj. 42,195 km (sześć okrążeń wokół jeziora). Zawodnicy nordic walking mają do wyboru dystanse od ok. 7 km do półmaratonu (trzy okrążenia wokół jeziora).

 

Więcej informacji na stronie: www.perlapaprocan.pl

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×