Miasto

18 kwietnia 2008, 10:42:8

25 kwietnia (piątek) o godzinie 12.00 przy rondzie im Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej) uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru.

Jak mówi Janina Skorny z Tyskiego Koła Związku Sybiraków: „Powstał on z inicjatywy członków Koła dla upamiętnienia wszystkich Zesłańców na przestrzeni wieków. Sybiracy są wdzięczni tyszanom za pomoc przy wznoszeniu pomnika, a także za miejsce do życia, które znaleźli w tym mieście.”
Autorem pomnika jest tyski artysta rzeźbiarz Tomasz Wenklar.
Obecnie Tyskie Koło Związku Sybiraków zrzesza 180 członków i ich rodziny.
W niedzielę - 27 kwietnia  otwarta zostanie wystawa dokumentów i fotografii zachowanych przez Zesłańców. Będzie ją można oglądać w Domu Parafialnym przy kościele pw.Bł. Karoliny Kózkówny w Tychach przy ul. Ks. J. Tischnera 50 w godz. od 9.00 – 20.00. 
Prognoza IMiGW - upał

Prognoza IMiGW - upał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę na dni od 25 do 27 czerwca br., w której przewiduje wystąpienie upału.

Ostrzeżenie IMiGW

Ostrzeżenie IMiGW

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami i burzami z gradem, które mogą wystąpić w powiecie bieruńsko-lędzińskim 21 i 22 czerwca.

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 26 czerwca w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

Biblioteki w Tychach będą nieczynne

Biblioteki w Tychach będą nieczynne

Od 24 czerwca do 29 czerwca Biblioteka Główna Mediateka i wszystkie filie na terenie miasta będą nieczynne z powodu reinstalacji systemu bibliotecznego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×