Miasto

18 kwietnia 2008, 10:42:8

25 kwietnia (piątek) o godzinie 12.00 przy rondzie im Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej) uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru.

Jak mówi Janina Skorny z Tyskiego Koła Związku Sybiraków: „Powstał on z inicjatywy członków Koła dla upamiętnienia wszystkich Zesłańców na przestrzeni wieków. Sybiracy są wdzięczni tyszanom za pomoc przy wznoszeniu pomnika, a także za miejsce do życia, które znaleźli w tym mieście.”
Autorem pomnika jest tyski artysta rzeźbiarz Tomasz Wenklar.
Obecnie Tyskie Koło Związku Sybiraków zrzesza 180 członków i ich rodziny.
W niedzielę - 27 kwietnia  otwarta zostanie wystawa dokumentów i fotografii zachowanych przez Zesłańców. Będzie ją można oglądać w Domu Parafialnym przy kościele pw.Bł. Karoliny Kózkówny w Tychach przy ul. Ks. J. Tischnera 50 w godz. od 9.00 – 20.00. 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×