Miasto

18 kwietnia 2008, 10:42:8

25 kwietnia (piątek) o godzinie 12.00 przy rondzie im Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej) uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru.

Jak mówi Janina Skorny z Tyskiego Koła Związku Sybiraków: „Powstał on z inicjatywy członków Koła dla upamiętnienia wszystkich Zesłańców na przestrzeni wieków. Sybiracy są wdzięczni tyszanom za pomoc przy wznoszeniu pomnika, a także za miejsce do życia, które znaleźli w tym mieście.”
Autorem pomnika jest tyski artysta rzeźbiarz Tomasz Wenklar.
Obecnie Tyskie Koło Związku Sybiraków zrzesza 180 członków i ich rodziny.
W niedzielę - 27 kwietnia  otwarta zostanie wystawa dokumentów i fotografii zachowanych przez Zesłańców. Będzie ją można oglądać w Domu Parafialnym przy kościele pw.Bł. Karoliny Kózkówny w Tychach przy ul. Ks. J. Tischnera 50 w godz. od 9.00 – 20.00. 
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×