Miasto

17 kwietnia 2008, 20:48:35

4 miliony złotych otrzymają Tychy na remont i rozbudowę Stadionu Zimowego.

O takiej pomocy finansowej zadecydowali Radni naszego regionu  na ostatniej sesji  Sejmiku Województwa Śląskiego (XXIII sesja odbyła się 16 kwietnia). Więcej na temat ostatniej sesji można przeczytać tutaj.
Modernizacja lodowiska w Tychach pochłonie prawie 28 milionów złotych. Po zakończeniu prac, będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju. Umowę na wykonanie generalnego remontu Miasto podpisało w sierpniu ubiegłego roku. Prowadzi go firma wyłoniona w drodze przetargu: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Concret. W zakres umowy wchodzi opracowanie dokumentacji technicznej i wykonanie modernizacji.
O  remoncie lodowiska pisaliśmy wcześniej tutaj
Powyżej zdjęcie - Stadion Zimowy podczas remontu.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×