Sport

16 kwietnia 2008, 11:44:13

Historie tyskich rodzin – pod tym hasłem odbywał się konkurs zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach. Wczoraj w jego siedzibie zwycięzcy dostali nagrody. Na konkurs nadesłanych zostało 17 prac.

Obradujące 27 marca 2008 r. jury w składzie:
 dr Maria Lipok-Bierwiaczonek (Muzeum Miejskie w Tychach)
dr Łucja Staniczek (polonista)
Barbara Mytkowska (historyk)
Joanna Kucz-Pieczka (sekretarz konkursu, Muzeum Miejskie w Tychach)
wśród zakwalifikowanych do konkursu 15 prac przyznało cztery nagrody (pierwszą, równorzędne dwie drugie i trzecią) oraz cztery wyróżnienia.
Oceniając prace jury wzięło pod uwagę ich wartość historyczną i dokumentarną (zaprezentowane w pracach fotografie, dokumenty, sposób przedstawienia tematu, nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że wśród nadesłanych prac znalazły się opisy losów rodzin zamieszkałych na terenie dzielnic znajdujących się na obszarze miasta Tychy, stanowiących niegdyś samodzielne miejscowości, jak Wilkowyje, Cielmice, Żwaków).
Nagrody otrzymali:
1 nagroda: Paulina Stencel (godło Biedronka) z Gimnazjum nr 11 w Tychach, opiekun: Dorota Chrobaszczyk – za udokumentowanie historii rodziny Skiba, od osiemnastego wieku zamieszkującej w Tychach-Wilkowyjach,
2 nagroda (równorzędna):
Iga Szczepanek (godło Koniczynka) z Gimnazjum nr 10 w Tychach (Zespół Szkół nr 1), opiekun: Artur Chochorowski – za przedstawienie losów rodziny Szczepanek
Magdalena Halińska (godło Hala) z II Liceum Ogólnokształcącego w Tychach, opiekun: Ewa Lipiec – za bogatą dokumentację,
3 nagroda: Małgorzata Gaździńska (godło Pszczółka) z Gimnazjum nr 9 w Tychach (Zespół Szkół Sportowych, opiekun: Alina Bielska – za bogaty w ciekawe szczegóły opis losów własnej rodziny oraz za zdjęcia.
 Wyróżnienia:
Michał Wiącek (godło Dąb) z Gimnazjum nr 1 w Tychach, opiekun: Barbara Targowska – za udokumentowanie losów swojej rodziny od początku dwudziestego wieku zamieszkałej w Tychach-Wilkowyjach,
Krzysztof Grzeszczyszyn (godło herb miasta Tychy) z Gimnazjum nr 3 w Tychach, opiekun: Grażyna Sokołowska – za przedstawienie ciekawych dokumentów związanych z własną rodziną zamieszkałą w Tychach-Żwakowie,
Paulina Germanek (godło ZSP-s/II/b/9) z Gimnazjum nr 8 w Tychach (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2), opiekun: Bożena Grzyś – za opisanie losów rodziny zamieszkałej w Tychach-Cielmicach,
Malwina Cichocka (godło Róża) z Gimnazjum nr 11 w Tychach, opiekun Dorota Chrobaszczyk – za przedstawienie losów członków swojej rodziny zesłanych na Sybir, co przypomina, że historia losów kresowiaków jest także częścią historii naszego miasta.
 
Powyżej zdjęcia z wczorajszego rozdania nagród. Autor zdjęć: Agnieszka Szymula.

 
Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×