Miasto

15 kwietnia 2008, 12:21:13

W związku z budową w Tychach kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” na terenie miasta w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia komunikacyjne.

Od  14 do 20 kwietnia 2008 r. budowa kanalizacji obejmie dzielnice Czułów (ulice: Katowicką, Klonową, Modrzewiową, Narcyzów, Palmową, Piaskową, Szafirków, Świerkową, boczną od Świerkowej, Zieloną i Zwierzyniecką), Jaroszowice (ulice: Urbanowicką, Oświęcimską, boczną od Oświęcimskiej), Mąkołowiec (ulice: Dołową, Drozdów, Szpakową), Stare Tychy (ulice: Baziową, Oświęcimską, Sadową, Jaworową, Akacjową), Wilkowyje (ulicę Wiejską), Zawiść (ulicę Olchową wraz z bocznymi) oraz Zwierzyniec (ulice: Brzoskwiniową, boczną Brzoskwiniowej, boczną Wiązowej, Czarną,  Kalinową,  Wiosenną).
    W dniach od 21 do 27 kwietnia 2008 r. prace będą przeprowadzane w dzielnicy Czułów (ulice: Katowicką, Klonową, Modrzewiową, Narcyzów, Palmową, Piaskową, Szafirków, Świerkową, Zieloną i Zwierzyniecą), Jaroszowice (ulice: Urbanowicką, Oświęcimską, boczne od Oświęcimskiej), Mąkołowiec (ulice: Dołową, Drozdów, Szpakową), Stare Tychy (ulice: Baziową, Oświęcimską, Sadową, Jaworową, Akacjową), Wilkowyje (ulicę Wiejską), Zawiść (ulicę Olchową wraz z bocznymi) oraz Zwierzyniec (ulice: Brzoskwiniową, boczną Brzoskwiniowej, boczną Wiązowej, Czarną, Kalinową, Wiązową, Wiosenną).
Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.
    Gospodarka Ściekowa w Tychach jest drugim co do kwoty dofinansowania projektem dotowanym przez europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR
(561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności. Inwestycja obejmuje wybudowanie oraz zmodernizowanie ok. 322 km sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uregulowanie 31,3 km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice. Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na 3 lata.
 
Remont schodów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach

Remont schodów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach

Trwa remont schodów prowadzących do Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach. Wejście do USC jest możliwe od strony Parku Miejskiego Solidarności.

Nowe zasady w obsłudze wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Nowe zasady w obsłudze wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lipca 2020 r. wprowadziło zmiany w kolejności obsługi wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Spotkanie na 30-lecie samorządności

Spotkanie na 30-lecie samorządności

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

Projekty prozdrowotne w Reptach

Projekty prozdrowotne w Reptach

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do udziału w darmowych projektach zdrowotnych. Kierowane są one do osób zmagających się z chorobami układu kostno-stawoweg oraz do osób z chorobą niedokrwienną lub niewydolnością serca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×