Miasto

3 kwietnia 2008, 12:21:48

W związku z budową w Tychach kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” na terenie miasta w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia komunikacyjne.

W dniach od 7 do 13 kwietnia prace będą przeprowadzane w dzielnicy Czułów (ulice: Katowicką, Klonową, Modrzewiową, Narcyzów, boczna od Narcyzów (za kościołem), Palmową, Piaskową, Szafirków, Świerkową, boczną od Świerkowej i Zieloną), Jaroszowice (ulice: Pogodną, Urbanowicką, boczne od Oświęcimskiej), Mąkołowiec (ulice: Dołową, Drozdów, Szpakową), Stare Tychy (ulice: Baziową, Oświęcimską), Wilkowyje (ulice: Szkolną, Leśną, Wiejską, Wilczą), Zawiść (ulicę Olchową wraz z bocznymi) oraz Zwierzyniec (ulice: Brzoskwiniową, boczną Brzoskwiniowej, Czarną, Kalinową, Wiązową, Wiosenną).
Przewidywany harmonogram prac na okres od 7 do 13 kwietnia może ulec niewielkim zmianom m.in. z uwagi na warunki atmosferyczne.

W związku z kolejnymi etapami realizacji budowy kanalizacji w Tychach zostają wprowadzone nastepujące zmiany w organizacji ruchu autobusów MZK Tychy.
1. Od poniedziałku 7 kwietnia 2008 r. od godziny 10:00, aż do odwołania nastąpi zmiana trasy przejazdu autobusu linii 131.
Od przystanku "Czułów Cegielnia" do przystanku "Zwierzyniec Pod Lasem" autobus pojedzie ulicami: Zwierzyniecką, Grabową, Wiosenną, Pod Lasem. Analogicznie w kierunku przeciwnym.
Nie będzie obsługiwany przystanek "Zwierzyniec Działki". W zamian na ulicy Grabowej zostanie utworzony przystanek zastępczy.
2. Od poniedziałku 7 kwietnia 2008 r. od godziny 12:00 do odwołania ulica Szpakowa zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.
W związku z powyższym autobusy linii S od przystanku "Tychy Radziejówka" pojadą ulicami: Dołową, Skowronków i Ziębią. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Nie będzie obsługiwany przystanek "Mąkołowiec Szpakowa". Na czas robót przystanek "Mąkołowiec Ziębia" (kierunek Mąkołowiec Pętla) zostanie przesunięty o okolice skrzyżowania ulic Ziębiej i Skowronków.
Przystanek "Mąkołowiec Krucza" zostanie przesunięty na ulicę Ziebią (rejon sklepu).
Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×