Miasto

2 kwietnia 2008, 10:34:44

„Ciąża bez alkoholu" to kolejna ogólnopolska kampania profilaktyczna, w której wyróżniono Tychy. Spośród 683 uczestników, Tychy znalazły się w pierwszej dwudziestce nagrodzonych.

Dodatkowo wyróżniono dwie tyszanki - zaangażowane w kampanię: Violettę Cierniewską i Zofię Szybura. Celem akcji jest zmniejszenie liczby kobiet pijących w czasie ciąży oraz popularyzacja wiedzy na temat negatywnego wpływu alkoholu na płód. W Tychach od 2008 roku działa Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny dla dzieci z FAS (Alkoholowym Zespołem Płodowym) przy Ośrodku Usług Opiekuńczo - Wychowawczym, dofinansowany ze środków budżetu miasta.
W styczniu 2007 roku przeprowadzono 20 - godzinne szkolenie z zakresu problematyki uszkodzeń płodu wywołanych alkoholem i zaburzeń rozwojowych typu FAS / FAE dla pedagogów i wychowawców ze szkół podstawowych i opiekunów z tyskich świetlic. Łącznie szkoleniem objęto 31 osób. W lutym i marcu przeprowadzono pilotaż programu: „FAS- cynujący ruch”, podczas którego w dwóch tyskich świetlicach środowiskowych zorganizowano specjalistyczne diagnozy dla 26 dzieci. Dla każdego dziecka został opracowany indywidualny program terapeutyczny. Do dalszej pracy zakwalifikowano 23 dzieci.  Z kolei w fazie działań pilotażowych prowadzi się w Tychach szkolenia na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego podczas kursów przedmałżeńskich oraz wśród młodzieży ponadgimnazjalnej.


Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×