Miasto

2 kwietnia 2008, 10:22:50

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód i zmagania w miasteczku pełnym znaków drogowych - to wszystko czeka uczestników dwudniowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

3  i 4 kwietnia (czwartek – piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 przy pl. Wolności 4 w Tychach o godz. 9.00 rozpoczną się  eliminacje na szczeblu miejskim dla przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystartuje w nich prawie 70 uczniów. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach na szczeblu okręgowym, które będą już  25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10 w Tychach. Tym razem oprócz tyskich drużyn rywalizować będą ekipy z Katowic i Bierunia. Ogólnopolski finał w czerwcu 2008 roku.
  Jak zaznacza Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tychach nadkom. Roberta Grupa- Celem Turnieju jest propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania wszelkiej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu oraz propagowanie pozytywnych wzorców zachowań.
    Organizatorem Turnieju, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy, jest Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Tychy, Miejski Zarząd Oświaty w Tychach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach a także Automobilklub Ziemii Tyskiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Tychach.
    Regulamin turnieju można pobrać na stronie internetowej PZM www pzm.pl 
Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×