Miasto

31 marca 2008, 13:11:30

Od jutra wszystkie papierowe dowody osobiste tracą ważność. Wymiana starych dokumentów na nowe trwała w całym kraju 7 lat.

W Tychach, do dziś, wniosku o wymianę książeczkowego dowodu osobistego na nowy – plastikowy, nie złożyło około 2000 osób. Przez ostatni rok, aby wyjść mieszkańcom naprzeciw i ułatwić załatwianie formalności, pracownicy Referatu Dowodów Osobistych UM Tychy pracowali również w soboty.
Trochę statystyki:
Ostatnio liczba wpływających wniosków o wymianę książeczkowego dowodu na nowy kształtowała się następująco:
- przed Świętami wielkanocnymi około 45 wniosków na dzień, w tym około 25 wniosków składanych z powodu wymiany ustawowej (czyli wymiana książeczkowego dokumentu na plastikowy),
- po Świętach – ostatnie 3 dni – około 75 wniosków dziennie, w tym około 55 wniosków składanych z powodu wymiany ustawowej;
    Ilość napływających wniosków o wydanie dowodu osobistego w ostatnich latach kształtowała się następująco:
- 2002 rok: 10.098,
- 2003 rok: 14.865,
- 2004 rok: 15.479,
- 2005 rok: 17.226,
- 2006 rok: 19.686,
- 2007 rok: 33.500 (około 3 razy więcej niż w roku 2002);
    Ogółem we wszystkie pracujące soboty w okresie od 14 kwietnia 2007 do 15 marca 2008 r. pracownicy Referatu przyjęli  2577 wniosków o wydanie dowodu osobistego oraz wydali 1116 dowodów osobistych.
    W trybie ciągłym są przyjmowane wnioski o wydanie dowodu osobistego osobom obłożnie chorym. Osoba "trzecia" w imieniu chorego składa w Urzędzie wniosek wraz z wymaganymi prawem załącznikami. Następnie zgodnie z harmonogramem jest ustalana wizyta domowa i wszelkie formalności są załatwiane w domu osoby chorej, po uprzednim powiadomieniu telefonicznym o planowanej wizycie.
Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×