Miasto

28 marca 2008, 11:0:18

sKUPmY się na problemie - to hasło kampanii, która rusza w Tychach.Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego też chcemy zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

W działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia w naszym mieście, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem pozornie drobnym, lecz bardzo dokuczliwym i często podnoszonym przez mieszkańców – sprzątaniem nieczystości po psach. Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki.
W związku z tym zapraszamy 1 kwietnia (to nie żart) o godzinie 11.00 na oficjalne rozpoczęcie kampanii pod hasłem „sKUPmY się na problemie”. Miejsce -  Park Miejski
(plac pod „Żyrafą”).

    Na wtorkowej inauguracji pokażemy jak obsługiwać stację. Zaprezentujemy również odkurzacz na psie nieczystości, który działa w mieście od dwóch lat. Straż Miejska powie ile może nas kosztować zanieczyszczanie miasta a Policja zaprezentuje możliwości psa „do zadań specjalnych”.
    W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Miasta, przewodnicząca Komisji Porządku Publicznego i Zdrowia Rady Miasta Tychy, inicjatorka przedsięwzięcia Urszula Paździorek - Pawlik, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy urzędu oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18. Liczymy na obecność zaproszonych mieszkańców Tychów wraz ze swoimi psiakami.
    Organizatorami akcji są Urząd Miasta Tychy, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Miejski Zarząd Oświaty, Miejska Biblioteka Publiczna.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×