Miasto

25 marca 2008, 11:14:59

Prawie tysiąc książek przynieśli już tyszanie do bibliotek w mieście. Od początku marca pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy” trwa Wiosenna Zbiórka Książek zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Codziennie, we wszystkich placówkach bibliotecznych, pojawiają się czytelnicy w różnym wieku,  przynoszący  już przeczytane książki , które dla wielu dzieci będą być może pierwszymi książeczkami posiadanymi na własność.
 Przypominamy, że zebrane książki zostaną przekazane dzieciom ze świetlicy środowiskowej
w Tychach-Czułowie prowadzonej przez Fundację Razem Raźniej, podopiecznym Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Tychach oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 15 w Tychach-Czułowie, z której korzystają mieszkańcy tej dzielnicy. Akcja trwać będzie do końca marca.
Wszystkich darczyńców zapraszamy do placówek bibliotecznych mieście w godzinach otwarcia.
Powyżej zdjęcie – Książki, które przynieśli mieszkańcy do Filii nr 7.


Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×