Miasto

25 marca 2008, 11:14:59

Prawie tysiąc książek przynieśli już tyszanie do bibliotek w mieście. Od początku marca pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy” trwa Wiosenna Zbiórka Książek zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Codziennie, we wszystkich placówkach bibliotecznych, pojawiają się czytelnicy w różnym wieku,  przynoszący  już przeczytane książki , które dla wielu dzieci będą być może pierwszymi książeczkami posiadanymi na własność.
 Przypominamy, że zebrane książki zostaną przekazane dzieciom ze świetlicy środowiskowej
w Tychach-Czułowie prowadzonej przez Fundację Razem Raźniej, podopiecznym Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Tychach oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 15 w Tychach-Czułowie, z której korzystają mieszkańcy tej dzielnicy. Akcja trwać będzie do końca marca.
Wszystkich darczyńców zapraszamy do placówek bibliotecznych mieście w godzinach otwarcia.
Powyżej zdjęcie – Książki, które przynieśli mieszkańcy do Filii nr 7.


Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×