Sport

14 marca 2008, 12:27:23

Od dziś aż do niedzieli w Tychach rozbrzmiewać będą dźwięki gitary. Rozpoczął się II Ogólnopolski Konkurs Gitara w Muzyce Kameralnej.

To jedyny tego typu konkurs organizowany w kraju. Skierowany jest do dzieci i młodzieży. W tym roku do udziału zgłosiły się 23 zespoły, które wykonają utwory na gitarę i towarzyszące im instrumenty – takie jak flet, skrzypce czy fortepian.
Patronat nad imprezą objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Tychy.
Organizatorem konkursu są: Zespół Szkół Muzycznych w Tychach im. F. Rybickiego; Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach; Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Koło Przyjaciół Gitary ZSM Tychy.
Program konkursu:
Piątek 14 marca
Godz. 18.00 – koncert: Trio gitarowe: Tomasz Spaliński, Rafał Jarczewski, Grzegorz Skiba.
Tomasz Spaliński i Kwartet Smyczkowy Orkiestry Aukso
Sobota 15 marca
Godz. 10.00-11.15 oraz 11.50 – 13.15 – przesłuchania konkursowe
Godz. 15.30 – 17.00 – lekcje mistrzowskie
Godz. 18.00 – koncert : Duo Flamenco – Soniquete: Grzegorz Skiba i Jakub Niedoborek
Niedziela 16 marca
Godz.10.00-13.00 – przesłuchania konkursowe
Godz. 16.00 – koncert laureatów
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

 
Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×