Sport

14 marca 2008, 12:27:23

Od dziś aż do niedzieli w Tychach rozbrzmiewać będą dźwięki gitary. Rozpoczął się II Ogólnopolski Konkurs Gitara w Muzyce Kameralnej.

To jedyny tego typu konkurs organizowany w kraju. Skierowany jest do dzieci i młodzieży. W tym roku do udziału zgłosiły się 23 zespoły, które wykonają utwory na gitarę i towarzyszące im instrumenty – takie jak flet, skrzypce czy fortepian.
Patronat nad imprezą objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Tychy.
Organizatorem konkursu są: Zespół Szkół Muzycznych w Tychach im. F. Rybickiego; Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach; Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Koło Przyjaciół Gitary ZSM Tychy.
Program konkursu:
Piątek 14 marca
Godz. 18.00 – koncert: Trio gitarowe: Tomasz Spaliński, Rafał Jarczewski, Grzegorz Skiba.
Tomasz Spaliński i Kwartet Smyczkowy Orkiestry Aukso
Sobota 15 marca
Godz. 10.00-11.15 oraz 11.50 – 13.15 – przesłuchania konkursowe
Godz. 15.30 – 17.00 – lekcje mistrzowskie
Godz. 18.00 – koncert : Duo Flamenco – Soniquete: Grzegorz Skiba i Jakub Niedoborek
Niedziela 16 marca
Godz.10.00-13.00 – przesłuchania konkursowe
Godz. 16.00 – koncert laureatów
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

 
Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×