Miasto

12 marca 2008, 13:58:8

Jest to kolejna konferencja poświęcona kształceniu integracyjnemu.

Integracja jest nadal w edukacji dużym wyzwaniem i problemem złożonym, stwarzającym wciąż nowe możliwości. By „drogi integracji” stały się mniej zawiłe, a istniejące trudności łatwiejsze do rozwiązywania i pokonywania, tym razem organizatorzy pragną poruszyć zagadnienia związane z zaburzeniami psychicznymi dziecka w szkole masowej.

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, ul.Czarnieckiego22

Czas trwania konferencji -  od godz. 10.00 – 15.30.

Miejsce - Restauracja „U Przewoźnika”, ul. Piłsudskiego 14, Tychy.

W programie konferencji m.in. wykład Beaty Tatrockiej – Burzawy ( specjalista psychiatra dzieci i młodzieży), Ewy Stachowiak ( psycholog, pedagog, psychoterapeuta), Danuty Fastnacht (psycholog, mediator).

Poruszane będą takie tematy jak:

Zmiana zachowania dziecka – interpretacja widocznych objawów.

Rola szkoły w zintegrowanych działaniach pomocnych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.

Zespoły autystyczne / zespół Aspergera / i psychotyczne u dzieci i młodzieży.

Zaburzenia lękowe. Fobia szkolna. Zaburzenia depresyjne.

Zgłoszenia  przyjmowane są  do 18 marca 2008 r.  pod numerem telefonu 32 227 37 93

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×