Miasto

12 marca 2008, 13:58:8

Jest to kolejna konferencja poświęcona kształceniu integracyjnemu.

Integracja jest nadal w edukacji dużym wyzwaniem i problemem złożonym, stwarzającym wciąż nowe możliwości. By „drogi integracji” stały się mniej zawiłe, a istniejące trudności łatwiejsze do rozwiązywania i pokonywania, tym razem organizatorzy pragną poruszyć zagadnienia związane z zaburzeniami psychicznymi dziecka w szkole masowej.

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, ul.Czarnieckiego22

Czas trwania konferencji -  od godz. 10.00 – 15.30.

Miejsce - Restauracja „U Przewoźnika”, ul. Piłsudskiego 14, Tychy.

W programie konferencji m.in. wykład Beaty Tatrockiej – Burzawy ( specjalista psychiatra dzieci i młodzieży), Ewy Stachowiak ( psycholog, pedagog, psychoterapeuta), Danuty Fastnacht (psycholog, mediator).

Poruszane będą takie tematy jak:

Zmiana zachowania dziecka – interpretacja widocznych objawów.

Rola szkoły w zintegrowanych działaniach pomocnych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.

Zespoły autystyczne / zespół Aspergera / i psychotyczne u dzieci i młodzieży.

Zaburzenia lękowe. Fobia szkolna. Zaburzenia depresyjne.

Zgłoszenia  przyjmowane są  do 18 marca 2008 r.  pod numerem telefonu 32 227 37 93

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×