Miasto

11 marca 2008, 13:45:30

W Tychach funkcjonuje miejsce, w którym spotykają się osoby niepełnosprawne, rozwijając swoje pasje, zainteresowania, realizując marzenia.

To Wielozadaniowy Ośrodek Integracyjny (WOI) przy ulicy Barona 30, który prowadzi Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA koło w Tychach. Stowarzyszenie wygrało ponownie konkurs ogłoszony przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy na prowadzenie ośrodka. WOI to miejsce, w którym osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie otrzymują specjalistyczną pomoc prawną i psychologiczną, realizują rehabilitację społeczną oraz edukacyjną. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Uczestnicy zajęć mają do wybory różnego rodzaju propozycje zajęć np.: Tai-Chi, Yogę, warsztaty koralikowe, bukieciarstwo itd.
Ośrodek uruchomił również telefon zaufania dla osób niepełnosprawnych. Co drugą środę miesiąca w godzinach od 20.00-21.00 pod numerem telefonu 032 328 34 94 czeka psychoterapeuta, do którego można zadzwonić anonimowo. Najbliższy dyżur w środę 12 marca.
Tutaj można pobrać harmonogram zajęć na najbliższe 4 miesiące.

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×