Miasto

11 marca 2008, 13:45:30

W Tychach funkcjonuje miejsce, w którym spotykają się osoby niepełnosprawne, rozwijając swoje pasje, zainteresowania, realizując marzenia.

To Wielozadaniowy Ośrodek Integracyjny (WOI) przy ulicy Barona 30, który prowadzi Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA koło w Tychach. Stowarzyszenie wygrało ponownie konkurs ogłoszony przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy na prowadzenie ośrodka. WOI to miejsce, w którym osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie otrzymują specjalistyczną pomoc prawną i psychologiczną, realizują rehabilitację społeczną oraz edukacyjną. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Uczestnicy zajęć mają do wybory różnego rodzaju propozycje zajęć np.: Tai-Chi, Yogę, warsztaty koralikowe, bukieciarstwo itd.
Ośrodek uruchomił również telefon zaufania dla osób niepełnosprawnych. Co drugą środę miesiąca w godzinach od 20.00-21.00 pod numerem telefonu 032 328 34 94 czeka psychoterapeuta, do którego można zadzwonić anonimowo. Najbliższy dyżur w środę 12 marca.
Tutaj można pobrać harmonogram zajęć na najbliższe 4 miesiące.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×