Miasto

6 marca 2008, 12:2:20

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Edukacji od 2009 roku obowiązek szkolny ma objąć wszystkie sześciolatki a co za tym idzie oddziały zerówkowe powinny znajdować się szkołach.

W Tychach od września takie oddziały będą funkcjonować już w ośmiu podstawówkach. Pierwszymi szkołami, które przystosowały sale i rozpoczęły edukację „straszaków” były SP 1 oraz SP 11. Łącznie w naszym mieście, od nowego roku szkolnego 2008/2009, będzie 11 oddziałów dla 275 sześciolatków.
Aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do odbycia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego pomieszczenia, w których tworzone są zerówki, są remontowane (jeśli jest taka konieczność) oraz wyposażane w odpowiednie dla 6-latków meble, pomoce naukowe, zabawki.
Oddziały zerówkowe w roku szkolnym 2008/2009 w tyskich szkołach:
w SP 1, SP 3, SP 7, SP 11 (2 oddziały), SP 17, SP 22 (2 oddziały), SP 36 (2 oddziały), SP 37. 
Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×