Sport

29 stycznia 2008, 11:10:52

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza do udziału w konkursie poetyckim „O pozłacane Pióro”.

Konkurs odbywa się co roku, w okresie od stycznia do maja. Każda edycja ma inną tematykę. Tegoroczna, trzecia edycja konkursu, nosi tytuł:
Dobrze jest mieć przyjaciela
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV - VI) i gimnazjów. Uczestnik zgłasza do konkursu do 3 własnych, niepublikowanych wierszy, nie przekraczających łącznie 50 wersów, w trzech egzemplarzach, do 15 kwietnia każdego roku.Do każdego wiersz muszą być dołączone dane autora: imię i nazwisko, wiek, dokładny adres, numer telefonu, nazwa i adres szkoły. Prace będzie oceniać jury, powołane przez organizatora. Zostaną przyznane dwie pierwsze nagrody, jedna dla uczniów szkół podstawowych i jedna dla uczniów gimnazjów. Wiersze należy zgłaszać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach, Filia nr 7 dla dzieci i młodzieży
Al. Niepodległości 110, 43-100 Tychy.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie 15 maja 2008 roku a wybrane wiersze opublikowane będą w specjalnym tomiku.

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W poniedziałek, 23 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach uruchomione zostanie specjalne stanowisko, gdzie zarówno pracodawcy, jak i cudzoziemcy mogą zasięgać informacji dotyczących praw i obowiązków związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców.

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Już po raz kolejny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Miasta Tychy dotyczącego depresji oraz programu skierowanego do pełnoletnich kobiet o propagowaniu zdrowego stylu życia.

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

W niedzielę 22 września odbędzie się wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Kolejny raz Tychy dołączyły do grona europejskich miast promujących ekologiczny, zrównoważony transport. Sprawdź rozkład jazdy linii specjalnej nr 390 podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach (22 września).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×