Miasto

18 stycznia 2008, 8:31:31

22 stycznia w budynku Tyskiego Muzeum Piwowarstwa przy ul. Katowickiej 9 odbędzie się uroczystość podpisania umów w formie aktu notarialnego ze zwycięzcami akcji „Warto być za!”.

Przypomnijmy, że tyski projekt fundacji „Razem Raźniej” zdobył dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł. To najwyższa kwota, jaką mogły zdobyć fundacje i stowarzyszenia na realizację swojego projektu.

Projekt pod nazwą „Dolina Równych Szans” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Osady - dzielnicy miasta Tychy.

Przewiduje on budowę nowoczesnego boiska, na którym będą organizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, porady pedagogów i psychologów, utworzenie klubu aktywności dla kobiet, organizowanie wycieczek rodzinnych oraz turniejów.

Głównym celem tych działań, poza integracją środowiska i budową lokalnego wsparcia społecznego, jest zagospodarowanie czasu wolnego -  zwłaszcza dzieciom i młodzieży.
Więcej o samej akcji można przeczytać na www.warto.eu

Podpisanie aktów notarialnych 22 stycznia odbędzie się według następującego porządku:

9.00 - Fundacja „Razem Raźniej”
9.40 - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”
10.20 - Stowarzyszenie „JANTAR”
11.00 - „Fundacja VIVE SERCE DZIECIOM”
11.40 - Fundacja na rzecz umacniania więzi rodzinnych i społecznych „SYNAPSIS”
12.20 - Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim
13.00 – 13.30 przerwa techniczna
13.30 - Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie
14.10 - Caritas Diecezji Kieleckiej
14.50 - Pogotowie Społeczne /2 projekty.

Powyżej zdjęcie z zajęć świetlicowych w Osadzie (osada.jpg)

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×