Miasto

18 stycznia 2008, 8:31:31

22 stycznia w budynku Tyskiego Muzeum Piwowarstwa przy ul. Katowickiej 9 odbędzie się uroczystość podpisania umów w formie aktu notarialnego ze zwycięzcami akcji „Warto być za!”.

Przypomnijmy, że tyski projekt fundacji „Razem Raźniej” zdobył dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł. To najwyższa kwota, jaką mogły zdobyć fundacje i stowarzyszenia na realizację swojego projektu.

Projekt pod nazwą „Dolina Równych Szans” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Osady - dzielnicy miasta Tychy.

Przewiduje on budowę nowoczesnego boiska, na którym będą organizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, porady pedagogów i psychologów, utworzenie klubu aktywności dla kobiet, organizowanie wycieczek rodzinnych oraz turniejów.

Głównym celem tych działań, poza integracją środowiska i budową lokalnego wsparcia społecznego, jest zagospodarowanie czasu wolnego -  zwłaszcza dzieciom i młodzieży.
Więcej o samej akcji można przeczytać na www.warto.eu

Podpisanie aktów notarialnych 22 stycznia odbędzie się według następującego porządku:

9.00 - Fundacja „Razem Raźniej”
9.40 - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”
10.20 - Stowarzyszenie „JANTAR”
11.00 - „Fundacja VIVE SERCE DZIECIOM”
11.40 - Fundacja na rzecz umacniania więzi rodzinnych i społecznych „SYNAPSIS”
12.20 - Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim
13.00 – 13.30 przerwa techniczna
13.30 - Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie
14.10 - Caritas Diecezji Kieleckiej
14.50 - Pogotowie Społeczne /2 projekty.

Powyżej zdjęcie z zajęć świetlicowych w Osadzie (osada.jpg)

Kultura on-line w mieście Tychy

Kultura on-line w mieście Tychy

Odwiedzając tyskie restauracje czy puby od kilku dni można zapoznać się z repertuarem online tyskich instytucji kultury. Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalne informatory, w których można znaleźć informacje dotyczące działań m.in. Teatru Małego, Muzeum Miejskiego itp.

Turniej recytatorski online

Turniej recytatorski online

Trwają kwalifikacje do Turnieju Recytatorskiego online, realizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Konkurs w całości zostanie przeprowadzony przez platformy sieciowe. Łączna pula nagród finansowych w turnieju wynosi 7000 zł.

Wyszukiwarka odpadów

Wyszukiwarka odpadów

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie... Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×