Miasto

13 stycznia 2008, 18:26:33

W najbliższych dniach pojawią się utrudnienia komunikacyjne na tyskich drogach.

Związane jest to z budową w naszym mieście kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach”.
Przez najbliższe dwa tygodnie (od 14 stycznia) prace prowadzone będą w dzielnicy Czułów, Zwierzyniec, Jaroszowice i Stare Tychy. Roboty obejmą następujące ulice: Brzoskwiniową, Cisów, Cyprysową, Damrota, Grabową, boczną od Grabowej, Jałowcową, Katowicką, Klonową, Leszczynową,Miłą, Modrzewiową, Palmową, Piaskową, sięgacz ul. Oświęcimskiej, Świerkową, boczną od Świerkowej, Wiosenną, Zwierzyniecką.
Harmonogram został zamieszczony również w Internecie pod adresem www.kanalizacja.czystetychy.pl.

    Budowa kanalizacji dotyczy 10 dzielnic Miasta Tychy tj.: Wygorzela, Jaroszowic, Cielmic, Starych Tychów,  Zwierzyńca, Wartogłowca, Zawiści, Wilkowyj, Mąkołowca oraz Czułowa.
    Gospodarka Ściekowa w Tychach jest drugim co do kwoty dofinansowania projektem dotowanym przez europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR (561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.
Inwestycja obejmuje wybudowanie oraz zmodernizowanie ok. 322 km sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uregulowanie 31,3 km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice. Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na 3 lata.
Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×