Miasto

10 stycznia 2008, 9:21:11

Aż 4 nagrody powędrują do Tychów za akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W pierwszych dniach nowego roku Fundacja ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię w roku szkolnym 2006/2007.  
Na Konkurs nadesłano 214 sprawozdań z całej Polski. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się, zgodnie z zasadami Regulaminu Konkursu, 167.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
3 Superstatuetki
4 Statuetki
18 Medali
51 wyróżnień
    Aż 4 nagrody (medal i trzy wyróżnienia) powędrują do Tychów.
Otrzymały je:
Lidia Franczak, Sportowe Gimnazjum nr 9 – medal
Gabriela Ferdyn, MBP Filia nr 7 – wyróżnienie
Bożena Kozieńska, Zespół Szkół nr 2 – wyróżnienie
Aleksandra Stańczyk , Salon EMPiK  - wyróżnienie
    Miejska Biblioteka Publiczna uczestniczy w Kampanii Czytania już od 6 lat i każdego roku zdobywa nagrody w ogłaszanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, konkursach: statuetka, 2 medale, 3 wyróżnienia.
    Dzięki tym działaniom tyskie dzieci mają niepowtarzalną okazję kontaktu z książką czytaną przez wielu ciekawych ludzi: księży, dziennikarzy, lekarzy, policjantów, strażaków, samorządowców czy nauczycieli.
Na zdjęciu zajęcia z dziećmi w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Filii nr 7.

Plan weekendowych atrakcji

Plan weekendowych atrakcji

Seans kina FreeLove, piknik rewitalizacyjny osiedli N i O, druga część spaceru szlakiem tyskiego street artu czy muzyczny poranek na dziedzińcu Teatru Małego - to atrakcje, które czekają na mieszkańców naszego miasta w weekend.

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×