Miasto

10 stycznia 2008, 9:21:11

Aż 4 nagrody powędrują do Tychów za akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W pierwszych dniach nowego roku Fundacja ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię w roku szkolnym 2006/2007.  
Na Konkurs nadesłano 214 sprawozdań z całej Polski. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się, zgodnie z zasadami Regulaminu Konkursu, 167.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
3 Superstatuetki
4 Statuetki
18 Medali
51 wyróżnień
    Aż 4 nagrody (medal i trzy wyróżnienia) powędrują do Tychów.
Otrzymały je:
Lidia Franczak, Sportowe Gimnazjum nr 9 – medal
Gabriela Ferdyn, MBP Filia nr 7 – wyróżnienie
Bożena Kozieńska, Zespół Szkół nr 2 – wyróżnienie
Aleksandra Stańczyk , Salon EMPiK  - wyróżnienie
    Miejska Biblioteka Publiczna uczestniczy w Kampanii Czytania już od 6 lat i każdego roku zdobywa nagrody w ogłaszanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, konkursach: statuetka, 2 medale, 3 wyróżnienia.
    Dzięki tym działaniom tyskie dzieci mają niepowtarzalną okazję kontaktu z książką czytaną przez wielu ciekawych ludzi: księży, dziennikarzy, lekarzy, policjantów, strażaków, samorządowców czy nauczycieli.
Na zdjęciu zajęcia z dziećmi w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Filii nr 7.

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W poniedziałek, 23 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach uruchomione zostanie specjalne stanowisko, gdzie zarówno pracodawcy, jak i cudzoziemcy mogą zasięgać informacji dotyczących praw i obowiązków związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców.

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Już po raz kolejny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Miasta Tychy dotyczącego depresji oraz programu skierowanego do pełnoletnich kobiet o propagowaniu zdrowego stylu życia.

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

W niedzielę 22 września odbędzie się wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ulica Grota - Roweckiego od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu. Z kolei z Placu św. Anny ruszy pierwsza wycieczka Tyskim Szlakiem Spacerowym.

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Kolejny raz Tychy dołączyły do grona europejskich miast promujących ekologiczny, zrównoważony transport. Sprawdź rozkład jazdy linii specjalnej nr 390 podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach (22 września).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×