Miasto

7 stycznia 2008, 11:54:44

Ponad 4,5 tysiąca tyszan nie złożyło jeszcze wniosków o wydanie dowodu osobistego.

    Spóźnialscy bez nowego dokumentu mogą mieć na przykład problem z przekraczaniem granic państw członkowskich Unii Europejskiej, które wcześniej uznawały ten dokument za wystarczający.
    W Referacie Dowodów Urzędu Miasta Tychy na odebranie oczekuje aktualnie około 4 tysięcy dowodów osobistych.
    Od kwietnia ubiegłego roku wszelkie sprawy związane z wymianą tego dokumentu można było również załatwiać w każdą sobotę. Przez 9 miesięcy roboczych sobót tyszanie złożyli 2,5 tysiąca wniosków o dowody a nowe odebrało blisko 900 osób. Soboty w Referacie Dowodów Osobistych nadal są pracujące.

    W związku z bardzo dużą ilością osób składających wniosek o wydanie dowodu osobistego wprowadzony został od 27 grudnia 2007 r. (do odwołania)system zapisu na złożenie wniosku na konkretny dzień i godzinę. Zapisu dokonuje pracownik urzędu w Biurze Obsługi Klienta (parter) stanowisko nr 7. Aktualnie przyjmowane są zapisy na 10 stycznia br.
System zapisów zostanie wycofany w momencie, kiedy zmaleje liczba osób, które nie złożyły wniosku.
Pod numerami telefonów: 776-35-14; 776-35-43; 776-35-13; 776-35-15 można otrzymać informacje dot. wymiany dowodów w Urzędzie Miasta Tychy.
Na zdjęciu Anna Pluta z Referatu Dowodów Osobistych wydaje jeden z 4 tysięcy dowodów.
Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×