Miasto

7 stycznia 2008, 11:54:44

Ponad 4,5 tysiąca tyszan nie złożyło jeszcze wniosków o wydanie dowodu osobistego.

    Spóźnialscy bez nowego dokumentu mogą mieć na przykład problem z przekraczaniem granic państw członkowskich Unii Europejskiej, które wcześniej uznawały ten dokument za wystarczający.
    W Referacie Dowodów Urzędu Miasta Tychy na odebranie oczekuje aktualnie około 4 tysięcy dowodów osobistych.
    Od kwietnia ubiegłego roku wszelkie sprawy związane z wymianą tego dokumentu można było również załatwiać w każdą sobotę. Przez 9 miesięcy roboczych sobót tyszanie złożyli 2,5 tysiąca wniosków o dowody a nowe odebrało blisko 900 osób. Soboty w Referacie Dowodów Osobistych nadal są pracujące.

    W związku z bardzo dużą ilością osób składających wniosek o wydanie dowodu osobistego wprowadzony został od 27 grudnia 2007 r. (do odwołania)system zapisu na złożenie wniosku na konkretny dzień i godzinę. Zapisu dokonuje pracownik urzędu w Biurze Obsługi Klienta (parter) stanowisko nr 7. Aktualnie przyjmowane są zapisy na 10 stycznia br.
System zapisów zostanie wycofany w momencie, kiedy zmaleje liczba osób, które nie złożyły wniosku.
Pod numerami telefonów: 776-35-14; 776-35-43; 776-35-13; 776-35-15 można otrzymać informacje dot. wymiany dowodów w Urzędzie Miasta Tychy.
Na zdjęciu Anna Pluta z Referatu Dowodów Osobistych wydaje jeden z 4 tysięcy dowodów.
Mieszkania komunalne w Centrum Usług Społecznościowych w Tychach gotowe

Mieszkania komunalne w Centrum Usług Społecznościowych w Tychach gotowe

W budynku przy ul. Edukacji 11 znalazły się m.in. mieszkania komunalne, mieszkania chronione, Filia Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” i Klub Seniora. Centrum będzie także miejscem spotkań, kształcenia oraz aktywizacji społecznej najstarszych mieszkańców miasta.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" przypominamy o zasadach prawidłowej segregacji odpadów.

Od środy utrudnienia na węźle Wartogłowiec

Od środy utrudnienia na węźle Wartogłowiec

Od środy 20 listopada należy spodziewać się utrudnień w ruchu na węźle Wartogłowiec. Chodzi dokładnie o wiadukt w ciągu DK44, który przebiega nad drogą krajową nr 1 w Tychach. Jeden z oczepów tego obiektu wymaga remontu.

Tychy w sieci możliwości

Tychy w sieci możliwości

Ruszyła dodatkowa rekrutacja do projektu "Tychy w sieci", dzięki któremu można otrzymać sprzęt komputerowy oraz dostęp do sieci od razu po zakończeni naboru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×