Miasto

7 stycznia 2008, 11:54:44

Ponad 4,5 tysiąca tyszan nie złożyło jeszcze wniosków o wydanie dowodu osobistego.

    Spóźnialscy bez nowego dokumentu mogą mieć na przykład problem z przekraczaniem granic państw członkowskich Unii Europejskiej, które wcześniej uznawały ten dokument za wystarczający.
    W Referacie Dowodów Urzędu Miasta Tychy na odebranie oczekuje aktualnie około 4 tysięcy dowodów osobistych.
    Od kwietnia ubiegłego roku wszelkie sprawy związane z wymianą tego dokumentu można było również załatwiać w każdą sobotę. Przez 9 miesięcy roboczych sobót tyszanie złożyli 2,5 tysiąca wniosków o dowody a nowe odebrało blisko 900 osób. Soboty w Referacie Dowodów Osobistych nadal są pracujące.

    W związku z bardzo dużą ilością osób składających wniosek o wydanie dowodu osobistego wprowadzony został od 27 grudnia 2007 r. (do odwołania)system zapisu na złożenie wniosku na konkretny dzień i godzinę. Zapisu dokonuje pracownik urzędu w Biurze Obsługi Klienta (parter) stanowisko nr 7. Aktualnie przyjmowane są zapisy na 10 stycznia br.
System zapisów zostanie wycofany w momencie, kiedy zmaleje liczba osób, które nie złożyły wniosku.
Pod numerami telefonów: 776-35-14; 776-35-43; 776-35-13; 776-35-15 można otrzymać informacje dot. wymiany dowodów w Urzędzie Miasta Tychy.
Na zdjęciu Anna Pluta z Referatu Dowodów Osobistych wydaje jeden z 4 tysięcy dowodów.
35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×