Miasto

7 stycznia 2008, 11:54:44

Ponad 4,5 tysiąca tyszan nie złożyło jeszcze wniosków o wydanie dowodu osobistego.

    Spóźnialscy bez nowego dokumentu mogą mieć na przykład problem z przekraczaniem granic państw członkowskich Unii Europejskiej, które wcześniej uznawały ten dokument za wystarczający.
    W Referacie Dowodów Urzędu Miasta Tychy na odebranie oczekuje aktualnie około 4 tysięcy dowodów osobistych.
    Od kwietnia ubiegłego roku wszelkie sprawy związane z wymianą tego dokumentu można było również załatwiać w każdą sobotę. Przez 9 miesięcy roboczych sobót tyszanie złożyli 2,5 tysiąca wniosków o dowody a nowe odebrało blisko 900 osób. Soboty w Referacie Dowodów Osobistych nadal są pracujące.

    W związku z bardzo dużą ilością osób składających wniosek o wydanie dowodu osobistego wprowadzony został od 27 grudnia 2007 r. (do odwołania)system zapisu na złożenie wniosku na konkretny dzień i godzinę. Zapisu dokonuje pracownik urzędu w Biurze Obsługi Klienta (parter) stanowisko nr 7. Aktualnie przyjmowane są zapisy na 10 stycznia br.
System zapisów zostanie wycofany w momencie, kiedy zmaleje liczba osób, które nie złożyły wniosku.
Pod numerami telefonów: 776-35-14; 776-35-43; 776-35-13; 776-35-15 można otrzymać informacje dot. wymiany dowodów w Urzędzie Miasta Tychy.
Na zdjęciu Anna Pluta z Referatu Dowodów Osobistych wydaje jeden z 4 tysięcy dowodów.
Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×