Miasto

3 stycznia 2008, 10:26:56

Z roku na rok wzrasta liczba małżeństw zawieranych w tyskim USC. Coraz więcej jest też związków, w których jeden z małżonków jest obcokrajowcem.

     5 par powiedziało sobie „tak” w Sylwestra w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach.
Z roku na rok wzrasta liczba małżeństw zawieranych w tyskim USC. W 2000 roku w związek małżeński weszło 839 par, np. w 2004r. - 832, w  2006r. - 910,  a w  2007 już 996.
    Od 1 maja 2004r. tj. od wejścia Polski do Unii Europejskiej wzrasta zarówno liczba małżeństw zawieranych w Polsce z obcokrajowcami, jak i małżeństw Polaków zawartych poza granicami RP.

Oto jakie mariaże tysko-zagraniczne miały miejsce w ostatnich latach czyli skąd pochodził jeden z małżonków:
2004r.
 Armenia, Niemcy, Japonia, Chiny
2005r.
 Ukraina, Rosja, Białoruś, Kazachstan, Szwecja, Włochy, Egipt, Niemcy, Turcja, Belgia
2006r.
Niemcy, USA, Kanada
2007 r. USA,Kanada,W.Brytania,Irlandia,Włochy,Holandia,Hiszpania,Chile,Austria,Czechy,Maroko,Niemcy,Ukraina,Czechy,Austria,Australia
          Pytano też o śluby z obywatelami: Brazylii, Pakistanu, Iranu, Tunezji, Egiptu, Grecji, Afganistanu, Algierii, RPA i Norwegii.
          Wzrasta również liczba wydawanych przez tut. USC zaświadczeń zezwalających na zawarcie obywatelom polskim (mieszkańcom naszego miasta) związków małżeńskich za granicą:
2006r. - 63
2007r. - 81
To zaświadczenia wydawane do takich krajów jak: Holandia, Włochy, Niemcy, Egipt, Francja, Irlandia, Cypr, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Hiszpania, Austria, RPA, Albania, Grecja, Islandia, Czechy, Słowacja, Algieria, Ukraina, Stany Zjednoczone, Mauritius.
          W 2007 roku wśród zawartych małżeństw przeważały cywilne - bo aż 58 % ( w tym małżeństwa zawarte zagranicą i wpisane do polskiej księgi małżeństw).
Małżeństw konkordatowych było 42%.
Wśród nowożeńców przeważają pary, w których mężczyzna jest starszy od kobiety.

Na zdjęciu Anna Sowa i Artura Jeżak, którzy 28 grudnia powiedzieli sobie "TAK" w tyskim USC.


Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×