Sport

30 grudnia 2007, 23:1:13

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz wsparli organizacje pozarządowe. Z roku na rok jest nas coraz więcej!

W niedzielę 9 grudnia w Balbinie Centrum odbyła się III już edycja Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "W dobrym TTON'ie być Aniołem".
Tym razem organizacje pozarządowe zebrały rekordową sumę ponad 10 tys. złotych!
Pieniądze trafią do poszczególnych ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i będą przeznaczone na ich dalszą działalność.
 
 
Po raz pierwszy Targi odbyły się w 2005 roku. Ich organizatorami są Urząd Miasta Tychy oraz stowarzyszenia pomagające niepełnosprawnym.

W tym roku w TTON'ie uczestniczyły i zebrały:
  • Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Wychowawczy - 2400 zł
  • Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna - 2700 zł
  • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy - 1000 zł
  • Świetlica Terapeutyczna przy ośrodku Benedictus - 2400 zł
  • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - 1100 zł
dochód z aukcji wyniósł - 695 zł

BELFEgoR powraca

BELFEgoR powraca

Po trzech latach nieobecności tyski Teatr Alternatywny BELFEgoR wychodzi z cienia. Szatańska trupa Żukowskiego wraca na scenę z nowym premierowym spektaklem „Bal w operze” według Juliana Tuwima.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Tychach

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w Tychach

Już za kilka dni (24 maja) w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20.

„Tyskie Żywioły” w czerwcu w Tychach

„Tyskie Żywioły” w czerwcu w Tychach

8 czerwca Tychami zawładną żywioły… „Tyskie żywioły”. Właśnie pod taki hasłem odbędzie się festiwal edukacji ekologicznej, który po raz trzeci organizuje miasto Tychy. Tym razem jednak festiwal zmienia lokalizację i odbędzie się na tzw. Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Ocena wniosków w budżecie partycypacyjnym zakończona

Ocena wniosków w budżecie partycypacyjnym zakończona

VI edycja Tyskiego Budżetu Partycypacyjnego była rekordowa – mieszkańcy złożyli ponad 200 wniosków – to najwięcej od rozpoczęcia realizacji projektu budżetu partycypacyjnego w Tychach. Właśnie zakończyła się ich formalna i merytoryczna ocena.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×