Sport

30 grudnia 2007, 23:1:13

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz wsparli organizacje pozarządowe. Z roku na rok jest nas coraz więcej!

W niedzielę 9 grudnia w Balbinie Centrum odbyła się III już edycja Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "W dobrym TTON'ie być Aniołem".
Tym razem organizacje pozarządowe zebrały rekordową sumę ponad 10 tys. złotych!
Pieniądze trafią do poszczególnych ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i będą przeznaczone na ich dalszą działalność.
 
 
Po raz pierwszy Targi odbyły się w 2005 roku. Ich organizatorami są Urząd Miasta Tychy oraz stowarzyszenia pomagające niepełnosprawnym.

W tym roku w TTON'ie uczestniczyły i zebrały:
  • Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Wychowawczy - 2400 zł
  • Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna - 2700 zł
  • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy - 1000 zł
  • Świetlica Terapeutyczna przy ośrodku Benedictus - 2400 zł
  • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - 1100 zł
dochód z aukcji wyniósł - 695 zł

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×