Sport

30 grudnia 2007, 23:1:13

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz wsparli organizacje pozarządowe. Z roku na rok jest nas coraz więcej!

W niedzielę 9 grudnia w Balbinie Centrum odbyła się III już edycja Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "W dobrym TTON'ie być Aniołem".
Tym razem organizacje pozarządowe zebrały rekordową sumę ponad 10 tys. złotych!
Pieniądze trafią do poszczególnych ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i będą przeznaczone na ich dalszą działalność.
 
 
Po raz pierwszy Targi odbyły się w 2005 roku. Ich organizatorami są Urząd Miasta Tychy oraz stowarzyszenia pomagające niepełnosprawnym.

W tym roku w TTON'ie uczestniczyły i zebrały:
  • Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Wychowawczy - 2400 zł
  • Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna - 2700 zł
  • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy - 1000 zł
  • Świetlica Terapeutyczna przy ośrodku Benedictus - 2400 zł
  • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - 1100 zł
dochód z aukcji wyniósł - 695 zł

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×