21 lipca 2015, 8:32:54

Przeczytaj jak krok po kroku stać się beneficjentem programu 3+ Liczna Rodzina.

1. Wypełnij wniosek
Aby przystąpić do programu, trzeba wypełnić wniosek. To zadanie dla rodzica lub opiekuna prawnego, który musi wpisać dane wszystkich członków rodziny oraz okazać odpowiednie oryginalne dokumenty:

  • zaświadczenie, legitymację lub inny dokument potwierdzający kontynuowanie nauki dziecka powyżej 18 roku życia, ale do 25 roku życia (jeżeli takie jest w rodzinie);
  • w przypadku rodziny zastępczej oryginalny dokument potwierdzający opiekę nad dzieckiem (postanowienie sądu o sprawowaniu opieki).

2. Złóż wniosek
Wypełnione wnioski można składać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia pokój 511, V piętro Urzędu Miasta Tychy. Wnioskodawca (rodzic lub opiekun prawny) przedkłada w oryginale swój dowód osobisty oraz oryginalne dokumenty potwierdzające kontynuowanie nauki w przypadku dzieci pełnoletnich, a w przypadku rodziny zastępczej potwierdzające opiekę nad dzieckiem. Uwaga - ksera dokumentów nie są potwierdzeniem!

3. Odbierz kartę
Twój wniosek zostanie sprawdzony najszybciej jak się da. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, każdy członek Twojej rodziny otrzyma specjalną kartę rabatową "3+ Liczna Rodzina", na której znajdzie się imię, nazwisko oraz data ważności karty. Rozmiarem przypomina ona kartę bankomatową, z łatwością zmieści się w portfelu.
Karta będzie ważna przez rok i dzięki niej członkowie Twojej rodziny będą mogli korzystać ze zniżek.

Jak działa karta?
Karta jest ważna tylko z dowodem lub innym dokumentem potwierdzającym Twoją tożsamość. W przypadku dzieci nie posiadających jeszcze własnych (do 7. roku życia), dokument tożsamości rodzica lub opiekuna wraz z jego kartą 3+. Wszystkie instytucje lub firmy, które oferują zniżki dla posiadaczy karty, są specjalnie oznaczone. Jeżeli zobaczysz w witrynie naklejkę programu, oznacza to, że na pewno w tym miejscu zapłacisz mniej - czy to za bilet, czy za oferowaną usługę.

Karty po roku tracą termin ważności, aby go przedłużyć należy przynieść wszystkie (od każdego członka rodziny) dotychczasowe karty i ponownie złożyć wniosek (przez rodzica lub opiekuna prawnego) oraz zaświadczenie, legitymację lub inny dokument potwierdzający kontynuowanie nauki dziecka powyżej 18 roku życia, ale do 25 roku życia.

Po weryfikacji wniosku - data ważności kart zostaje przedłużona na miejscu.

Powrót do głównej strony "3+ liczna rodzina"

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×