Aktualności

Akcja odkomarzania w Tychach

16.08.10

W Tychach, w dniach 17 i 18 sierpnia br. zostanie przeprowadzona akcja dezynsekcji przeciwko pladze komarów. Będzie przeprowadzona na terenach: parku Północnego, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędziego oraz w rejonie jeziora Paprocany, w godzinach wieczornych - rozpoczęcie prac po godz. 19 - tej. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 54 ha.

"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach

16.08.10

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, od września br., rozpoczyna realizację autorskiego projektu "Podajmy sobie ręce", adresowanego do rodzin pozostających od dłuższego czasu pod opieką MOPS. Do programu zostało zakwalifikowanych 10 rodzin z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Rodziny wyraziły chęć i zainteresowanie udziałem w programie.

Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich

16.08.10

W najbliższy wtorek, 17 sierpnia, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego (17 sierpnia 1919r.), w miejscu śmierci Franciszka Mroza, pierwszego śląskiego powstańca, w Tychach-Czułowie odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach tworzy Centrum Aktywizacji Zawodowej

16.08.10

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, ze środków Funduszu Pracy, w wysokości 199,6 tysięcy złotych, sfinansuje koszty utworzenia Centrum Aktywizacji Zawodowej (dalej: CAZ).

Remont ul. Lokalnej w Tychach

16.08.10

Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że od najbliższego poniedziałku, 16 sierpnia 2010r. rozpoczynają się prace związane z remontem mostu nad Potokiem Tyskim w ciągu ul. Lokalnej.

Obchody Święta Wojska Polskiego

13.08.10

Wczoraj, 12 sierpnia, w Tychach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta.

Tyski projekt dedykowany osobom niepełnosprawnym wyróżniony przez MRR

11.08.10

Projekt „Z nich jesteśmy dumni” zrealizowany przez Urząd Miasta Tychy znalazł się wśród 5 najwyżej ocenionych projektów w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „Dobre praktyki EFS 2010”, do którego zgłoszono łącznie 360 projektów z całego kraju.

Granica Tychy - Bieruń bez zmian

10.08.10

Wojewoda Śląski w piśmie do Jerzego Millera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko o niezmienności granic pomiędzy Tychami i Bieruniem. Od 2007 roku jest to już trzecia próba, podejmowana przez Bieruń, zmiany granic i włączenia części terenów należących do Tychów, na których obecnie znajduje się m.in fabryka Fiat Auto Poland S.A. oraz część ulicy Oświęcimskiej, do administracyjnych granic Bierunia. Dwie ostatnie próby zmiany granic (w 2007 i 2008r.) zakończyły się decyzją negatywną Rady Ministrów, w taki też sposób były wcześniej zaopiniowane przez Wojewodę Śląskiego.

Akademia Orange dla bibliotek w Tychach

05.08.10

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach bierze udział w programie Fundacji Orange – „Akademia Orange dla bibliotek”, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania.

Tyski etap Tour de Pologne

04.08.10

Dziś, od wczesnych godzin rannych, przed Urzędem Miasta w Tychach powstawało miasteczko rowerowe. Setki mieszkańców Tychów i dziennikarze obserwowali przygotowania kolarzy do startu w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×