Aktualności

KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA

25.08.10

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza tyszan do udziału w III edycji zbiórki kasztanów i żołędzi.

Orkiestra AUKSO na Festiwalu Solidarity of Arts 2010

24.08.10

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia zagrała z Leszkiem Możdżerem podczas drugiej edycji festiwalu Solidarity of Arts z okazji 30-lecia Solidarności.

Głosujemy na plac Baczyńskiego

24.08.10

Od 16 sierpnia internauci mogą głosować w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Wśród zgłoszonych realizacji znalazł się plac Baczyńskiego.

Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji

23.08.10

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie pierwszych kostek poezji, które staną na tyskim Placu Baczyńskiego. Kostki poezji będą upamiętniać patrona Placu, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na każdej z kostek będzie jeden z wierszy tragicznie zmarłego poety, napisany także alfabetem Braille`a. Na pierwszych trzech kostkach zawarte zostaną wiersze zatytułowane: Idylla kryształowa, Elegia o ... oraz Erotyk. Zaplanowana lokalizacja kostek to miejsce obecnego cokołu, który zostanie usunięty (dwie kostki), trzecia zostanie posadowiona obok cokołu.

Piknik Trzech Pokoleń

23.08.10

W niedzielę (29 VIII) Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na plac Pod Żyrafą, gdzie odbędzie się Piknik Trzech Pokoleń organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”.

Tyski MOPS integruje rodziny zastępcze i promuje zastępcze rodzicielstwo

20.08.10

Po raz drugi, od września br., tyski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował program "FAMILIA", którego celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego, budowanie więzi pomiędzy samymi rodzinami zastępczymi, a także rodzinami i pracownikami MOPS-u oraz pomoc rodzinom zastępczym w wypełnianiu ich obowiązków wobec podopiecznych.

W tyskich szkołach będą realizowane projekty, podnoszące kompetencje uczniów

20.08.10

Od nowego roku szkolnego, w Tychach, w szkołach podstawowych i gimnazjach będą realizowane dwa projekty adresowane do ponad 4000 uczniów tyskich szkół. Projekt pn. "Pierwsze koty za płoty na drodze do Europy. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich szkół podstawowych", w którym bierze udział 19 szkół podstawowych oraz "Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich gimnazjalistów" obejmujący12 gimnazjów współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego

18.08.10

W dniu wczorajszym, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele m.in. władz samorządowych Tychów, władz wojewódzkich, organizacji kombatanckich oraz rodzina powstańca śląskiego, twórcy i budowniczego pomnika, Józefa Dedy.

Puchar Śląska Nordic Walking

17.08.10

21 sierpnia w Tychach na terenie OW Paprocany odbędzie się Puchar Śląska Nordic Walking. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy nie tylko na zawody, ale również na warsztaty, podczas których zostanie omówione planowanie treningu i prawidłowa technika nordic walking.

VIII Tyska Noc Filmowa

17.08.10

W najbliższą sobotę (21.08) zapraszamy na VIII Tyską Noc Filmową. Jak co roku w Parku Miejskim wyświetlane będą specjalnie na tę okazję wybrane filmy. Dodatkowo zaprezentowany zostanie film nakręcony z okazji dwudziestolecia samorządu z udziałem tyskich dwudziestolatków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×