Aktualności

Zostań twarzą Tychów!

11.05.09

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszego miasta na zbiorowe zdjęcia. Tyszanie będą fotografowani w dniach 16, 17, 23 i 24 maja.

XVIII Tyskie Seminarium Majowe

30.04.09

8 maja zapraszamy na XVIII Tyskie Seminarium Majowe. Rozpocznie się o godzinie 10.00 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Ks. Emila Szrama tegorocznego Tychach. Temat tegorocznego spotkania to : „TYCHY: STARE I NOWE PRZESTRZENIE PUBLICZNE –OCENY I PROJEKCJE.”

75 lat z życia tyszan

27.04.09

Z okazji 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej tygodnik „Twoje Tychy”, Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Tychy zapraszają na wystawę „75 lat z życia tyszan”.

Tablica upamiętniająca historyczny zryw Tyszan odsłonięta

24.04.09

W obronie krzyża 30 lat temu stanęli tyszanie. W rocznicę tych wydarzeń, przy zabytkowym krzyżu kamiennym przy ul. Grota-Roweckiego, odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Jest absolutorium

24.04.09

Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba otrzymał absolutorium na wczorajszej Sesji Rady Miasta. Radni przyjęli jego sprawozdanie z wykonania budżetu za 2008 rok.

Wolne miejsca w przedszkolach

23.04.09

190 nowotworzonych miejsc w przedszkolach oraz 220 wolnych miejsc czeka jeszcze na przedszkolaków, które nie dostały się w pierwszym naborze do tyskich placówek.

Tychy zakwitną!

23.04.09

Setki nowych drzew i krzewów, kilka odmian irysów na skwerze nad potokiem Tyskim i pachnąca lawenda – to tylko kilka przykładów na to, jak zmieni się wkrótce krajobraz Tychów.

W obronie krzyża - 30. rocznica wydarzeń

20.04.09

23 kwietnia o godz. 18.00 przy zabytkowym krzyżu kamiennym przy ul. Grota-Roweckiego odbędzie się uroczystość, podczas której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca wydarzenia sprzed 30 lat. Towarzyszyć jej będzie wystawa plenerowa archiwalnych zdjęć.

Mniej kursów autobusowych na trasie Tychy-Katowice- Tychy

17.04.09

Mniej kursów autobusowych na trasie Tychy-Katowice- Tychy. Miejski Zarząd Komunikacji od 24 kwietnia ogranicza kursowanie autobusów na tej trasie. Decyzja jest zgodna z zapisami porozumienia między Tychami a Województwem Śląskim dotyczącego uruchomieniu Flirtów.

Tychy atrakcyjne dla biznesu

17.04.09

Tychy znalazły się na 7 miejscu w rankingu najbardziej atrakcyjnych biznesowo średnich miast według miesięcznika „Forbes”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×