Aktualności

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania

07.06.19

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru położonego pomiędzy ulicami: Kościelną, Turyńską, Mysłowicką i Jaroszowicką w Tychach -etap I.

Ostrzeżenie IMiGW

07.06.19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał komunikat o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu oraz burz z gradem dzisiejszego popołudnia.

Chcesz wymienić dowód osobisty?

06.06.19

Zbliża się koniec terminu ważności Twojego dowodu osobistego? A może go zgubiłeś, zmieniłaś nazwisko lub po prostu chcesz go wymienić na nowy z warstwą elektroniczną? Poniżej odpowiedzi na pytania, które mieszkańcy naszego miasta zadają najczęściej w kontekście wymiany dowodu osobistego.

Tu fala jest zawsze! W Tychach rusza Polska Akademia Surfingu

06.06.19

Nie na Helu, nie w Kołobrzegu, a w Tychach rozpoczęła działalność Polska Akademia Surfingu. Gospodarzem szkółki, która będzie wychowywać młodych adeptów tego wodnego sportu jest Wodny Park Tychy.

8 czerwca festiwal „Tyskie Żywioły”

06.06.19

Już w sobotę 8 czerwca Tychami zawładną żywioły… „Tyskie żywioły”. Właśnie pod taki hasłem odbędzie się festiwal edukacji ekologicznej, który po raz trzeci organizuje miasto Tychy - tym razem na Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Prezydent z absolutorium za 2018 rok

31.05.19

Podczas wczorajszej (30 maja) sesji Rady Miasta Tychy, radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 roku. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Dzień dziecka w Tychach

31.05.19

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w mieście zaplanowano szereg atrakcji. Przedstawienia, warsztaty, konkursy i zawody sportowe i wiele innych. Z pewnością najmłodszych ucieszy także zaplanowane na jutro otwarcie po przerwie zimowej Wodnego Placu Zabaw na Paprocanach.

Sukcesy tyskich sportowców

30.05.19

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Kolejne opaski dla seniorów trafiły do Tychów

30.05.19

36 dodatkowych opasek monitorujących podstawowe funkcje życiowe kupił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. Do tej pory z tego rozwiązania korzystało w mieście 20 seniorów, ale zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że zdecydowano się kupić kolejne.

XXX . Rocznica wolnych wyborów w Polsce

30.05.19

2 czerwca na promenadzie przy Arenie Zabrze odbędzie się wyjątkowe widowisko upamiętniające 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce. W muzyczną i multimedialną podróż ilustrującą zmagania Polaków walczących o wolność i niepodległość, zabiorą uczestników koncertu czołowi polscy artyści.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×