Aktualności

PSZOK przy ul. Mikołowskiej zlikwidowany

05.04.18

Firma Master Odpady i Energia informuje, że zlikwidowany został jeden z trzech funkcjonujących dotąd w mieście Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Mikołowskiej.

Trwają prace nad kolejną edycją programu "Smog stop"

05.04.18

W IV kwartale br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomi nabór wniosków do programu „Smog stop”. W jego ramach o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Nowe życie parku

05.04.18

Już wkrótce Park Północny w Tychach przejdzie metamorfozę. W ciągu najbliższych kilku lat powstaną m.in. podesty, drewniane ścieżki, scena na wyspie, zrewitalizowane zostaną także stawy znajdujące się w parku.

Gratulacje i życzenia dla stulatka

04.04.18

Daria Szczepańska - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych odwiedziła dziś Stanisława Gądka, który właśnie 4 kwietnia br. kończy 100 lat. Wręczyła mu także list gratulacyjny od prezydenta miasta z życzeniami.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

03.04.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o konferencji dotyczącej bezpieczeństwa pieszych, która odbędzie się 5 kwietnia w Mediatece.

Życzenia wielkanocne

30.03.18

Szanowni Państwo! Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najlepsze życzenia od Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

Rodzinny Park bł. Karoliny (Park Południowy) po rewitalizacji

29.03.18

Dobiegają końca prace związane z rewitalizacją tego jednego z największych w Tychach parków. Od 2012 roku powstały tam m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, tężnia solankowa, ścieżki, oświetlenie, mała architektura itp.

Wykaz placówek zapewniających całodobową opiekę o. niepełnosprawnym, starszym i przewlekle chorym

29.03.18

Przypominamy, że istnieje wykaz placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, spełniający kryteria rejestru prowadzonego przez Wojewodę oraz podlegających jego kontroli.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

27.03.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tym, jak Tychy zakwitną na wiosnę, a także o zmianach i nowościach w Rodzinnym Parku bł. Karoliny.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu recytatorskiego

27.03.18

Miejskie Centrum Kultury w Tychach - organizator wydarzenia - ogłasza Konkurs Recytatorski dla młodzieży i dorosłych, który odbędzie się 19 maja 2018 roku w ramach LOGOS FEST IV Tyskiego Festiwalu Słowa - Edycja Młynarski.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...