Aktualności

79 projektów zostanie zrealizowanych w ramach Tyskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku

07.10.20

Znane są już wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 165 propozycji poddanych pod głosowanie mieszkańcy wybrali 79, które zostaną zrealizowane w 2021 roku. W sumie oddano 19 501 głosów, zdecydowana większość głosowała elektronicznie.

Zastępczy przystanek przy budynku sądu

06.10.20

Rusza remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach, czyli na popularnym Hotelowcu. To ważna wiadomość zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, ponieważ od poniedziałku (12.10) przystanek ten zostanie tymczasowo przeniesiony.

Lekcje pływania dla tyskich drugoklasistów

05.10.20

Prawie tysiąc tyskich uczniów od października br. rozpoczęło bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. W lekcjach będą brać udział wszystkie drugie klasy z tyskich szkół podstawowych.

Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów –ważna informacja!

02.10.20

Ze względu na ogromne zainteresowanie szczepieniem przeciwko grypie Centrum Medyczne Hipokrates informuje, że zostały już zapełnione listy z pierwszej tury dostawy szczepionek (zapisano ok. 900 osób). O kolejnych terminach zapisów przychodnia będzie informować na bieżąco.

Oficer Pieszy w mieście Tychy

01.10.20

Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a od dziś (1.10) tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach. 

Realizacja programu OZE

30.09.20

Miasto Tychy rozpoczyna realizację projektu pn.: „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach” . Wybrany został Operator Programu, uruchomiono także Punkt Obsługi Grantobiorców (POG), zlokalizowany w budynku Centrum Balbina na ul. Barona 30 w Tychach.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

30.09.20

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Tychy w gronie samorządowych liderów profilaktyki grypy

30.09.20

Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta ds. społecznych 29 września br. odebrał w Warszawie tytuł „Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy”.

Zatrzymać deszcz czyli retencja i bioretencja w Tychach

29.09.20

Wiosną tego roku zostało wykonane pierwsze rondo retencyjne w Tychach. Latem Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zlecił wykonanie parkingów w specjalnej technologii umożliwiającej odprowadzanie wody deszczowej.

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

25.09.20

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×